Poprzedni artykuł: Koreanki podkręcają sobie rzęsy za pomocą... ognia? Następny artykuł: Ten nowy produkt Bourjois łączy zalety podkładu i korektora. Sprawdźci...

Wizażysta Meghan Markle zdradza największy błąd w makijażu ślubnym

Jakiego błędu w makijażu powinny unikać wszystkie panny młode? Wizażysta Meghan Markle przestrzega przed...

Meghan Markle w dniu ślubu z księciem Harrym zdecydowała się na bardzo naturalny makijaż. Jej look skupiał się na delikatnym podkreśleniu oczu, naturalnie wyglądającej cerze oraz subtelnym modelowaniu. Makijaż Meghan był często porównywany ze ślubnym wizażem Kate Middleton - przypomnijmy, że żona księcia Williama podobno malowała się sama i zdecydowała się na dość mocny look.  Księżna Sussex w dniu "royal wedding" nie ryzykowała i oddała się w ręce specjalisty. Za jej makijaż odpowiadał znany wizażysta i prywatnie przyjaciel - Daniel Martin

Największy błąd w makijażu ślubnym - czego unikać?

Po ślubie Daniel Martin wielokrotnie odwoływał się do looku, który wykonał na Meghan. Wizażysta uważa go za przykład idealnego looku dla panny młodej, bo w makijażu ślubnym chodzi przede wszystkim o podkreślenie naturalnego piękna i używanie kosmetyków w taki sposób, aby były jak najbardziej niewidoczne.

W rozmowie z portalem WhoWhatWear, makijażysta zdradził, czego najbardziej nie lubi w makijażu panien młodych - okazuje się, że chodzi o... konturowanie. Martin zauważa, że mocne konturowanie może i dobrze wygląda na początku, ale pod koniec wesela na twarzy panny młodej zostają tylko nieestetyczne plamy i całość wygląda nieświeżo. 

Ślub to dla panien młodych coś, jak czerwony dywan. Konturowanie jest bardzo popularne wśród celebrytek, dlatego panny młode myślą, że też muszą je wykonać. A to nieprawda - tłumaczy makijażysta.

Daniel Martin zaleca delikatne modelowanie twarzy za pomocą rozświetlacza i różu oraz odrobiny bronzera, który ociepli skórę. Makijażysta radzi jednak unikać mocnego konturowania, gdyż na twarzy mogą pojawić się ostre linie, które zarówno na żywo, jak i na zdjęciach nie będą dodawać pannie młodej uroku, a wręcz przeciwnie.

Musimy przyznać Martinowi rację - mocne konturowanie może sprawdzić się w makijażu wieczorowym, ale w dniu ślubu może wyglądać zbyt przytłaczająco, a przecież look panny młodej powinien być pełen dziewczęcości i wdzięku. Zgodzicie się?

Zobacz także: Meghan Markle na co dzień nie używa podkładu. Zamiast niego na twarz nakłada...

zdjęcia: ONS

Polecany film


Komentarze

Ładowanie komentarzy...

Dodaj komentarz

Użytkownik niezalogowany

22 maja 2019, 17:21

Zobacz także

Nasze propozycje