Poprzedni artykuł: Najpiękniejsze wizaże z Paris Haute Couture Fashion Week Następny artykuł: #coveruptattoo- największe metamorfozy tatuaży z Instagrama

Błędy w stosowaniu różu do policzków

Róż do policzków jest jednym z najbardziej niedocenianych kosmetyków do makijażu – może nadać twarzy zupełnie innego charakteru, a nawet zastąpić produkty do konturowania. W obawie o efekt klauna często odruchowo go unikamy. Niepotrzebnie! Przed wami najczęściej popełniane błędy w aplikacji różu i sposoby, które pozwolą im zapobiec.

Aplikacja różu w pudrze na płynnym podkładzie

Róż zawsze należy łączyć z podkładem o tej samej konsystencji, tj. róż w pudrze nakładamy na sypki podkład, a płynny – na podkład o konsystencji kremowej. Kiedy próbujemy nałożyć sypki puder na płynny podkład, powstają smugi, a pigment osadza się, zamiast wtapiać w skórę.

Zobacz też:  Róż różowi nierówny. Jaki kolor na policzki?

Niebranie pod uwagę kształtu twarzy

Podobnie jak kosmetyki do konturowania, tak i róż nadaje się do równoważenia rysów twarzy. Jeśli mamy twarz kwadratową lub w kształcie serca, skoncentrujmy się na tzw. jabłkach policzków. Przy dłuższej lub owalnej twarzy róż najlepiej nałożyć wzdłuż kości policzkowych. Posiadaczki okrągłej twarzy powinny z kolei skupić się już na bokach policzków.

Nakładanie różu nie tym, co trzeba

Teoretycznie róż można nakładać palcem lub dołączonym do kosmetyku aplikatorem, ale po co, skoro wybierając inny sposób aplikacji można zapewnić makijażowi lepsze wykończenie? W nakładaniu różu najlepiej sprawdza się okrągły, gęsty pędzel duo-fiber, czyli z dwukolorowym włosiem, który zapewnia większą precyzyjność i równomierną aplikację kosmetyku.

Zobacz też:  11 kultowych różów do policzków z KWC – znasz je wszystkie?

Stosowanie różu jako ostatniego kosmetyku

W aplikacji makijażu znaczenie ma nie tylko to, jakich kosmetyków używamy, ale również to, w jakiej kolejności je nakładamy. Często odruchowo aplikujemy róż w ostatniej kolejności, ale warto zrobić to ciut wcześniej, a mianowicie po nałożeniu bronzera i przed zastosowaniem rozświetlacza. Może się nawet okazać, że rozświetlacz okaże się zbędny. Co więcej, róż warto nałożyć po pomadce, ponieważ kolory ust i policzków powinny się dopełniać.

Zobacz też:  Zamiast konturowania - draping. Czy nowa technika nakładania różu będzie hitem?

Strach przed próbowaniem nowych odcieni

Aby znaleźć idealny odcień różu, najlepiej szukać go metodą prób i błędów. W trakcie testowania kolejnych kolorów, warto jednak skorzystać z kilku wskazówek. Mając jasną karnację, lepiej wybierać róże rozświetlające. Przy oliwkowej cerze nie ma praktycznie żadnych ograniczeń, niewskazane są jedynie bardzo jasne odcienie. Jeśli ktoś ma ciemniejszy kolor skóry, powinien też spróbować brązów i stonowanych, ciemnych róży.

zdjęcia: Fotolia

Zobacz które róże polecają Wizażanki

Polecany film


Komentarze

Ładowanie komentarzy...

Dodaj komentarz

Użytkownik niezalogowany

17 stycznia 2020, 13:42

Nasze propozycje