Poprzedni artykuł: Parodia makijażowego tutorialu, którą pokochali internauci Następny artykuł: 5 błędów, przez które lakier szybko odpryskuje z paznokci

Brazylijska sztuka malowania paznokci

Kiedy podczas malowania paznokci lakierem zahaczamy o skórki, raczej nie jesteśmy zbytnio zadowolone. Tymczasem w Brazylii taki „zabieg” stosuje się celowo.

Dziennikarka Anna De Souza była równie zaskoczona, co my, czytając jej artykuł na temat wizyty w brazylijskim salonie stylizacji paznokci. Na łamach serwisu internetowego Today opisała bowiem, jak bardzo brazylijski manicure (choć mowa tu o malowaniu paznokci, a nie ich pielęgnacji) różni się od amerykańskiego, a co za tym idzie, także europejskiego. To, co wydaje nam się niewłaściwe, dla profesjonalnych manikiurzystek w Brazylii jest całkiem normalne.

Jeśli poszukujecie lakierów do paznokci zapraszamy TUTAJ.

Zacznijmy od początku. W polskich czy też amerykańskich salonach stylizacji paznokci zaczyna się od oczyszczenia płytki i odsunięcia skórek. Jak się okazuje, w Brazylii preferuje się wycinanie skórek. Jakby tego było mało, usuwane są ich dwie warstwy (chyba mało kto zdawał sobie sprawę z istnienia dwóch warstw skórek). Jeszcze bardziej zaskakujące okazało się jednak samo malowanie paznokci.

Jakie wybrać cążki do usuwania skórek?

Manikiurzystka odwiedzona przez Annę De Souzę nałożyła lakier nie tylko na płytki paznokci, ale i wokół nich. Nietrudno się domyślić, że po takiej akcji paznokcie wyglądają, jakby zajęło się nimi w przeszłości nasze młodsze rodzeństwo. Na szczęście – tylko przez chwilę. Po aplikacji lakieru skóra wokół paznokcia jest oczyszczana patyczkiem, a następnie – z uwagi na powstałe przebarwienia – także acetonem.

Na pewnym etapie malowania paznokci lakier był więc nałożony nierówno i niekoniecznie tam, gdzie trzeba. Tylko w jakim celu? Otóż lakier przylega wtedy równo do całego paznokcia, także do jego krawędzi. Trik ma więc za zadanie przedłużyć trwałość stylizacji, zwłaszcza, że stosuje się go z myślą o odrastających paznokciach.

Cóż, wygląda na to, że nie warto się starać, aby podczas nakładania lakieru nie wyjść poza krawędzie paznokci. Taka „niedbałość” może nam się bardzo opłacić. A kiedy nieumyślnie zdarzy nam się pomalować okolice paznokci na czyichś oczach, zawsze możemy powiedzieć, że zainspirowały nas brazylijskie manikiurzystki.

Fot. Anna De Souza/Today

Zobacz także:  Lakiery do paznokci, które potrafią utrzymać się do 8 dni bez odprysków!

Najwyżej oceniane w KWC zmywacze do paznokci

Polecany film


Komentarze

Ładowanie komentarzy...

Dodaj komentarz

Użytkownik niezalogowany

8 grudnia 2019, 11:35

Nasze propozycje