Poprzedni artykuł: 5 kosmetyków, których nie możecie przegapić na promocji w Rossmannie.... Następny artykuł: Wyschła ci maskara? Zamiast wyrzucać, zobacz, jak z jej pomocą uzyskać...

Pięć kosmetyków vs. dwadzieścia - rozpoznasz, który makijaż jest który?

Ilu kosmetyków potrzeba, by wykonać dobry makijaż? Ta dziewczyna postanowiła to sprawdzić - rezultat jej eksperymentu bardzo was zaskoczy!

Ile kosmetyków do makijażu powinno się znaleźć w kobiecej kosmetyczce? Większość z nas odpowiedziałaby pewnie: ile tylko się zmieści ;) Jednak pragnienia niekoniecznie pokrywają się z rzeczywistymi potrzebami. Pewna Brytyjka postanowiła sprawdzić, jak to naprawdę wygląda.

Pięć kosmetyków vs. dwadzieścia - zaskakujący makijażowy eksperyment

27-letnia Lucy Turner przeprowadziła niecodzienny eksperyment - wykonała dwukrotnie swój codzienny makijaż, za każdym razem używając innej liczby kosmetyków. Na pierwszy ogień wybrała dwadzieścia produktów, wśród których znalazły się m.in baza pod podkład, kilka rodzajów korektorów, konturówki, pomadki i różne produkty do stylizacji brwi. Rezultat uwieczniła na poniższym zdjęciu - wbrew temu, co można by sądzić patrząc na tak rozbudowany zestaw kosmetyków, makijaż jest bardzo subtelny.

Źródło zdjęcia: dailymail.com

Przy drugim podejściu Lucy ograniczyła się do pięciu produktów z pierwotnej listy, które wybrała ze względu na ich wielofunkcyjność. Postawiła na krem CC, rozświetlający puder, kredkę do brwi (której użyła także na powiekach), błyszczyk (zaaplikowany również na policzkach) oraz tusz do rzęs. Brzmi ubogo? Lepiej wstrzymać się z pochopną oceną - zobaczcie tylko poniższe zdjęcie:

Źródło zdjęcia: dailymail.com

Na koniec proponujemy przyjrzeć się porównaniu. Czy wy też macie problemy z dostrzeżeniem różnic pomiędzy tymi makijażami?

Źródło zdjęć: dailymail.com

Jak widać, dla chcącego nic trudnego - powyższe zdjęcia dość dobitnie udowadniają, że makijaż wykonany kilkoma dobrymi produktami może być równie udany jak ten kilkudziesięcioma. Fanki minimalizmu z pewnością poczują się usatysfakcjonowane :) A co z tymi z nas, które mimo wszystko lubią zaszaleć na kosmetycznych promocjach i z napięciem śledzą informacje o nowościach?

Wychodzimy z założenia, że w tym szczególnym przypadku od przybytku głowa nie boli - w końcu makijaż ma przede wszystkim sprawiać przyjemność! Dobrze jednak wiedzieć, że w nagłych sytuacjach możemy ograniczyć się do kilku sprawdzonych produktów i wyjdziemy na tym równie dobrze.

Ilu kosmetyków używacie do codziennego makijażu?

Zobacz też: Matują i wygładzają cerę jak Photoshop - te pudry to nasz must have na jesień!

Źródło zdjęcia głównego: dailymail.com

Polecamy wysoko oceniane podkłady do twarzy z KWC:

Polecany film


Komentarze

Ładowanie komentarzy...

Dodaj komentarz

Użytkownik niezalogowany

20 marca 2019, 03:55

Zobacz także

Nasze propozycje