Poprzedni artykuł: Kultowe podkłady z wyższej półki – oto 5 najlepszych z KWC! Następny artykuł: Inspiracje na wielkanocne wzorki na paznokciach

Co mówi o tobie ulubiony kolor szminki?

Mówi się, że czerwona szminka to taka nasza mała, kobieca broń. Choć większość z nas faktycznie nie rozstaje się ze szminką, nie każda stawia na czerwień.

Jeżeli chodzi o barwy, które nadajemy ustom, kierujemy się raczej osobistymi preferencjami. Aż chce się powiedzieć: pokaż mi swoje usta, a powiem ci kim jesteś. Zobaczcie, co można powiedzieć o miłośniczkach pięciu najpopularniejszych kolorów szminek.

Czerwona szminka

Jeśli chodzi o klasyczną czerwień, wbrew pozorom jesteś prawdziwym oryginałem. Chociaż trendy zmieniają się jak w kalejdoskopie, jesteś wierna stylowi starego Hollywood. To samo można powiedzieć o utrzymywanych przez ciebie relacjach. Zapewne utrzymujesz kontakt z przyjaciółmi z dzieciństwa, a nawet jeśli nie, kiedy poznasz kogoś, kogo polubisz, utrzymujesz znajomość tak długo, jak to tylko możliwe. To samo tyczy się nowych rzeczy. Jesteś lojalna i konsekwentna – to same zalety!

Szminka w odcieniu Nude

Przyjęło się, że kobiety, które preferują na ustach odcienie nude, są królowymi pewności siebie. Nie musisz nosić mocno napigmentowanych szminek, by wysłać w świat sygnał, że jesteś kobietą, która dostaje to, czego chce. Jak wiadomo, w cielistych pomadkach gustuje Kim Kardashian, która na problemy z samooceną z całą pewnością nie narzeka. Być może też jesteś minimalistką i nie zawracasz sobie głowy zbędnymi dodatkami, bo wiesz, że twoja wartość nie tkwi w makijażu.

Jaskrawy róż

Malując usta szminką w odcieniu jaskrawego różu ryzykujesz, że otoczenie będzie ciebie postrzegać jako małolatę, ale nie bardzo się tym przejmujesz. Jesteś gotowa wzbudzać sensację i robić furorę dopóki możesz. Przede wszystkim dążysz do tego, by być wierną samej sobie, co może tyczyć się nie tylko makijażu, ale i niepopularnych poglądów. Nie udajesz kogoś, kim nie jesteś, co w tym wszystkim wydaje się najważniejsze.

Śliwkowa szminka

Interpretacja przywiązania do ust w odcieniu fioletu bywa niejednoznaczna. Z jednej strony śliwkowa szminka zapewnia ci komplementy i czyni ciebie elegancką. Z drugiej – może ona onieśmielać i – zwłaszcza, jeśli masz spokojny sposób bycia – sprawiać, że będziesz postrzegana jako osoba trzymająca się na uboczu. Upewnij się, że raz na jakiś czas wychodzisz ze swojej strefy komfortu. Nie ma nic gorszego niż utknąć w jednym miejscu i nie mieć odwagi na pokonywanie ograniczeń.

Jasny róż

Twój codzienny makijaż można opisać jako subtelny i możliwie naturalny. W grupie znajomych uchodzisz za osobę, która specjalnie się nie stara, ale i tak sięga po swoje i dociera do zamierzonego celu. Ma to jednak zarówno zalety, jak i wady. Rada? Od czasu do czasu pozwól swojej wewnętrznej przebojowej dziewczynie zaszaleć. Efekt może zaskoczyć nawet samą ciebie, a co dopiero otoczenie.

Czytaj też: Trendy z wybiegów: odcienie szminek na wiosnę

zdjęcia: Fotolia

Polecany film


Komentarze

Ładowanie komentarzy...

Dodaj komentarz

Użytkownik niezalogowany

22 marca 2019, 09:10

Zobacz także

Nasze propozycje