Poprzedni artykuł: Gigi Hadid przyszła na premierę bez podkładu. Wystarczył jej ten droge... Następny artykuł: W dzieciństwie malowałyśmy nimi po papierze, a teraz po... twarzy! Cra...

Szerokie brwi są supermodne, ale mogą świadczyć o bardzo brzydkiej cesze charakteru...

Makijaż, , tagi: makijaż brwi, kształt brwi
Co kształt brwi mówi o człowieku? Podobno wystarczy na nie spojrzeć, aby określić, czy ktoś jest narcyzem.

Ofiarą najnowszym badań naukowych padły osobami z grubymi brwiami. Okazuje się, że posiadanie szerokich i zadbanych brwi (czy to przez genetykę czy przez make-up) jest objawem narcyzmu. Co na ten temat dokładnie mówią naukowcy?

Co oznaczają grube brwi?

Za te przedziwne wnioski możemy winić kanadyjskich ekspertów z Uniwersytetu w Toronto. Na potrzeby Narcissistic Personality Inventory (standaryzowany test mierzący poziom narcyzmu) zrobili zdjęcia grupie uczestników badania.

Zobacz także: Kolejna wielka promocja 2+2 w Rossmannie! Co tym razem kupimy?

Po wykadrowaniu zdjęć tak, że widoczne były tylko brwi, badacze pokazali te fotografie innej grupie ludzi, którzy byli w stanie prawidłowo (o dziwo) zidentyfikować narcystycznych uczestników (zidentyfikowanych na podstawie ich testów) opartych wyłącznie na ich brwiach.

Zastanawiamy się, jak to jest w ogóle możliwe? Naprawdę da się zidentyfikować narcyza wyłącznie po brwiach? Tak po prostu, nie patrząc nawet na mimikę?

Końcowy wniosek, był taki, że im bardziej charakterystyczny jest kształt brwi, tym bardziej uczestnik badania jest skoncentrowany wyłącznie na sobie. Autorzy spekulowali, że ten związek może wynikać z faktu, że gęstsze lub zadbane brwi naturalnie wyglądają bardziej wyraziście i rzucają się w oczy innych osób. Według nich to cecha, która charakteryzuje narcyza.

Narcyzi uwielbiają zwracać na siebie uwagę i wzbudzać podziw. Mogą pielęgnować wyraziste brwi, aby zostały zauważone, rozpoznane i zapamiętane. To zwiększa poziom utrzymywania nadmiernie pozytywnej opinii o sobie - powiedziała dr Miranda Giacomin.

Niekoniecznie identyfikujemy się z wynikiem tego testu... Wiele z nas po prostu chce ukryć, że naturalnie ich włoski są bardzo jasne albo po prostu nie mają ich zbyt wiele. W pełni natomiast zgadzamy się z tym, że brwi powinny być prawidłowo wystylizowane. Jak tego dokonać?

Jak dopasować brwi do kształtu twarzy?

Zdjęcie: wizaz.pl/trendbook

O tym, jak ważny jest kształt brwi, pisałyśmy w naszym wizażowym Trendbooku 2018 w rozdziale "Zoom na oko". Znajdziesz tam sporo wskazówek od National Brow Artist z marki Benefit, Hanny Jakubowskiej, która między innymi opowiedziała nam, jak poprawnie wyregulować kształt brwi, aby pasował do kształtu twarzy. Pamiętaj, że stylizowanie brwi to zajęcie w dużej mierze dla profesjonalistów, którzy mają ogromną wiedzę na temat tego, co zrobić, aby pozostać w zgodzie z trendami oraz… odjąć sobie lat!

Poniżej przedstawiamy kosmetyki, którymi precyzyjnie wyrysujecie włoski lub wypełnicie niewielkie ubytki w brwiach. To nasi absolutni ulubieńcy! A może również wasi? :)

Zdjęcie główne: istockphoto.com

Polecany film


Komentarze

Ładowanie komentarzy...

Dodaj komentarz

Użytkownik niezalogowany

21 marca 2019, 12:45

Zobacz także

Nasze propozycje