Poprzedni artykuł: Zobacz, jaki makijaż pasuje do twojego... znaku zodiaku! Następny artykuł: To dopiero makijaż! Zobacz, jak wygląda jaskółka zakończona… kokardką

Paznokcie bez... odrostu? Manicure kombinowany to absolutny hit! Szczególnie dla hybryd

Makijaż, , tagi: manicure, paznokcie
Odrost na paznokciach jest wcale nie mniej denerwujący niż ten na włosach. Często po tygodniu noszenia lakieru zauważamy już sporą przerwę między skórkami i kolorem. Dlatego manicure kombinowany jest w tej sytuacji najlepszym rozwiązaniem.

Combined manicure powoli rozpowszechnia się w naszym kraju i pojawia się w coraz większej ilości salonów kosmetycznych. Jest w pełni bezpieczny dla paznokci pod warunkiem, że wykonuje go doświadczona stylistka paznokci.

Specjaliści są zdania, że najlepiej sprawdza się w przypadku nakładania hybryd, ale również tradycyjnych lakierów do paznokci.

Ale przechodząc do sedna…

Co to jest manicure kombinowany?

Manicure kombinowany to zabieg, który polega na bardzo dokładnym przygotowaniu paznokcia. Trzeba z niezwykłą precyzją odepchnąć, wyciąć, następnie wyfrezować skórki i nałożyć pod nie lakier. Należy przy tym pamiętać, że okolica wokół paznokci jest bardzo wrażliwa i podatna na uszkodzenia.

Technika „kombinowanego” wymaga również nie lada spokoju, gdyż pracujemy z ostrymi narzędziami, w tym frezarką, które w rękach niedoświadczonej osoby, mogą wyrządzić krzywdę. Wszystkie przybory należy uprzednio przygotować, czyli wysterylizować (odkazić z bakterii i pyłów).

Efekty manicure kombinowanego

Jeżeli zabieg zostanie wykonany prawidłowo, możemy liczyć na znaczące wydłużenie czasu noszenia hybryd. Dokładnie usunięcie naskórka, wygładzenie powierzchni paznokcia oraz nałożenie lakieru pod skórki powoduje, że pierwszy mały odrost widoczny jest dopiero po dwóch tygodniach

Bardzo precyzyjne wykonanie „kombinowanego” gwarantuje jeszcze dłuższy efekt.

Należy jednak pamiętać o tym, że zrobienie manicure kombinowanego wymaga nie lada umiejętności, które można nabyć na specjalnych kursach. Aby nie zrobić sobie lub klientce krzywdy, należy przejść odpowiednie szkolenie pod okiem profesjonalistów. 

Zdjęcie główne: pinterest.com/pin/209206345168309241

Tymi lakierami osiągniesz upragniony efekt idealnego manicure

Polecany film


Zobacz także

Komentarze

Ładowanie komentarzy...

Dodaj komentarz

Użytkownik niezalogowany

21 lipca 2019, 17:08

Nasze propozycje