Poprzedni artykuł: Bąbelkowy makijaż oczu- nowy hit na Instagramie Następny artykuł: MET Gala 2016 - najciekawsze i najdziwniejsze wizaże oraz fryzury gwia...

Co zrobić, żeby okulary nie zsuwały się z nosa?

Zapewne wiele z was nosi okulary – zarówno te korekcyjne, jak i przeciwsłoneczne. Niektóre z modeli pięknie podkreślają twarz i dodają jej np. wyrazistości. Część osób decyduje się na ten dodatek nawet wtedy, gdy nie ma wady wzroku. Dlaczego? To proste – uważa się, że okulary dodają inteligencji, ale w to wnikać nie będziemy. Nas interesuje jeden problem, z którym często borykają się kobiety noszące zarówno okulary, jak i makijaż, czyli… większość. Mowa o ich zsuwaniu.

Szczególnie latem, osobom noszącym okulary nieobca jest sytuacja zsuwających się z nosa okularów niezależnie od tego, czy głowa jest nachylona do przodu, czy nie. Jedną z przyczyn takiej sytuacji jest stosowanie podkładu. Tak, to właśnie on daje "poślizg" okularom, przez co te zsuwają się z nosa i musimy je co chwilę poprawiać. To z kolei skutkuje również ich zabrudzeniem. Drugim powodem jest po prostu pot, który pojawia się na naszej twarzy szczególnie w ciepłe dni, oraz nadmierne wydzielanie sebum.

Okazuje się jednak, że i na to są sprawdzone sposoby.

Baza pod cienie

Ten kosmetyk jest stworzony do tego, aby utrzymywać cienie na powiekach. Jest on matowy i lekko lepki. Jeżeli zastosujemy go na grzbiet nosa, będzie dawał okularom lepszą przyczepność. Polecamy Urban Decay, Eyeshadow Primer Potion.

Utrwalacz makijażu

Dzięki temu kosmetykowi skóra nosa także jest bardziej matowa, przez co okulary nie ślizgają się. Należy go aplikować po zakończeniu wykonywania makijażu z odległości ok. 40 cm tak, aby do twarzy dotarła lekka mgiełka, a nie krople kosmetyku. Polecamy utrwalacz Inglot, Makeup Fixer. 

Gumki do włosów

Jedna z YouTuberek zaprezentowała genialny trik z wykorzystaniem gumek do włosów. Okazuje się, że aby okulary nie zsuwały się z nosa, wystarczy na każdy z nauszników nawinąć po gumce do włosów. Utrzymują one okulary na swoim miejscu.

 

 

Zobacz także: Topowe kosmetyki do makijażu

zdjęcia: Fotolia

Polecany film


Komentarze

Ładowanie komentarzy...

Dodaj komentarz

Użytkownik niezalogowany

24 marca 2019, 10:34

Zobacz także

Nasze propozycje