Poprzedni artykuł: Magiczny eyeliner dla fanów Harrego Pottera. Tego nie możesz przegapić... Następny artykuł: Wybierz swój makijaż na Święta!

Ten trend optycznie powiększa oko! Próbowałyście już "cut crease"?

Makijaż, , tagi: makijaż oczu
Wiele kobiet uważa, że bardzo trudno jest osiągnąć taki efekt. Rzeczywiście, wymaga to ćwiczeń, ale kiedy wreszcie nabierzesz wprawy nie będziesz mogła przestać, tak się malować ;).

Chodzi o charakterystyczne „odcięcie” ruchomej powieki oraz poprowadzenie przy tym bardzo równej linii, która wyznaczy granice załamania. Nawet delikatnie rozmyta kreska sprawi, że oczy będą wydawały się znacznie większe. Chodzi o kontrast kolorów i brak płynnych przejść między cieniami.

Zobacz: Jaki makijaż wybrać, gdy masz okrągłą twarz?

Możesz stworzyć zarówno dzienną, jak i wieczorową wersję „cut crease”. Tego typu makijaż sprawdzi się na tak zwane wielkie wyjścia i skutecznie zwróci uwagę wszystkich obecnych. Możesz wykorzystać odcień beżu oraz brązu, ale również bieli lub lila z fioletem. Dopełnieniem będzie tradycyjna kreska eyelinerem oraz doklejenie sztucznych rzęs bądź kępek.

Nie zapomnij o tym, aby wykończyć makijaż i podkreślić również dolną powiekę. Najlepiej w tej roli sprawdzi się cień, którym konturowałaś oko. Stworzysz wówczas idealną całość. To dodatkowo „otworzy” oko.

W naszej galerii możesz znaleźć przykładowe makijaże z cut crease. A poniżej znajdziesz wideo, które krok po kroku pokaże Ci jak poprawnie wykonać „odcięcie”. 

Polecany film


Zobacz także

Komentarze

Ładowanie komentarzy...

Dodaj komentarz

Użytkownik niezalogowany

18 lutego 2019, 22:22

Zobacz także

Nasze propozycje