Poprzedni artykuł: Podkłady do cery trądzikowej - najlepsze z apteki i z Rossmanna Następny artykuł: Zestawy kosmetyków do makijażu na prezent - propozycje na 2019

Obalamy mity na temat szkodliwości hybrydy!

Makijaż,
Boisz się, że po zdjęciu lakieru twoje paznokcie będą przypominały cienką bibułkę? Sprawdzamy, czy to prawda!

Manicure hybrydowy to obecnie najpopularniejsza forma stylizacji paznokci. Kobiety doceniają ją za trwałość (lakier utrzymuje się przez 2-3 tygodnie), odporność na zadrapania i odpryski. Obok pozytywnych opinii na temat lamp UV pojawia się mnóstwo negatywnych, zarzucających hybrydzie szkodliwe działanie na płytkę paznokcia. Jaka jest prawda?

Manicure hybrydowy - czy jest bezpieczny? 

Przeciwniczki hybrydy krytykują przede wszystkim pogorszenie kondycji paznokcia po zdjęciu lakieru. Niektóre kobiety twierdzą, że to właśnie ten rodzaj manicure w największym stopniu przyczynia się do występowania kruchej płytki, łamliwości i plam na paznokciach.

Doświadczone stylistki paznokci nie mają żadnych wątpliwości - prawidłowo przygotowany manicure nie niszczy paznokci, nawet po zdjęciu lakieru. Ważne jest, by przestrzegać zasad i prawidłowo zadbać o płytkę zarówno w czasie nakładania, jak i zdejmowania hybrydy. Najważniejsza jest więc technika. Co zrobić, by samodzielna, domowa stylizacja przebiegła bezpieczna, a także, na co zwracać uwagę podczas wizyty w salonie kosmetycznym?

Jak przygotować płytkę do manicure hybrydowego?

To najistotniejszy etap. Od niego zależeć będzie, jak długo utrzyma się lakier, a także, w jakim stanie będą twoje paznokcie po zdjęciu hybrydy. Po odsunięciu skórek oraz nadaniu odpowiedniego kształtu paznokciom przejdź do zmatowienia płytki. Najsprawniej wykonasz to przy użyciu polerki. Następnie za pomocą wacików bezpyłkowych i cleanera odtłuszcz paznokcie.
Kolejny etap to nałożenie cienkiej warstwy bazy oraz jednej lub dwóch warstw lakieru. Na koniec zastosuj top, który utrwali efekt. Dokładnie pokryj wolny brzeg i staraj się nie zalać skórek. Pamiętaj, że niedbale wykonana stylizacja może być niebezpieczna.

Jak zdjąć hybrydę, by nie zniszczyć paznokci?

Ten etap wydaje ci się najtrudniejszy, najbardziej mozolny i niesamowicie niebezpieczny? W tym przypadku również wszystko zależy od techniki. Do usuwania hybrydy użyj acetonu kosmetycznego, folii do usuwania manicure i wacików. Ściąganie stylizacji zacznij od delikatnego starcia wierzchniej warstwy, którą z reguły stanowi top. Użyj do tego pilniczka o niższej gradacji. Nie zapominaj o delikatności - pośpiech i nadmierna siła w niczym nie pomogą. Następnie zmiękcz masę hybrydową za pomocą wacika nasączonego acetonem. Folią owiń paznokieć, tak by aceton mógł prawidłowo działać i by nie wysechł. Gdy lakier zmieni konsystencję i zacznie się delikatnie kruszyć, możesz go zdjąć za pomocą jednorazowego patyczka z drzewa różanego. Do tego zadania użyj płasko ściętej końcówki. Nie podważaj i nie ciągnij za resztki produktu – takie działanie to prosta droga do zniszczenia płytki paznokcia.

Nie zapomnij o bezpiecznych produktach

Podczas stylizacji pamiętaj o użyciu sprawdzonych kosmetyków. Ich wysoka jakość zminimalizuje ryzyko odpryśnięć i przedłuży efekt. Jeśli zależy ci na delikatnych i nieinwazyjnych produktach, to pomyśl o serii Vitamins od NeoNail. W zestawie znajdziesz primer, cleaner i trzy rodzaje baz. Preparaty zostały wzbogacone witaminami i składnikami wzmacniającymi płytkę. Badania potwierdzają, że Hard Base Vitamins wyrównuje i wzmacnia paznokcie*. 

Manicure hybrydowy może być bezpieczny. To, o czym zawsze warto pamiętać to odpowiednie przygotowanie paznokci, technika nakładania i ściągnięcia lakieru, a także dobór bezpiecznych produktów.

* Ocena preparatu NeoNail Professional HARD BASE VITAMINS - pod kątem ewentualnego działania drażniąco-uczulającego oraz ocena skuteczności i walorów użytkowych produktu.
Materiał badany stanowiła grupa 15 probantów w wieku 21-49 lat (średnia 35, 93 lat) o zdrowej skórze.

Materiał powstał z udziałem marki NeoNail.
Zdjęcia: Adobe Stock i Materiały partnera.


Nasze propozycje