Poprzedni artykuł: Perełki z promocji -55 proc. w Rossmannie - najlepsze kosmetyki do 10... Następny artykuł: Modny pedicure 2020 - neony, pastele, french

Długie paznokcie dzięki konturowaniu - jak je wykonać? Szybki trik

Makijaż,
,
, tagi: paznokcie
Konturowanie dotyczy już nie tylko twarzy. To również sposób, by uzyskać długie paznokcie. Polega ono na przeprowadzeniu w odpowiedni sposób linii na płytce paznokcia.

Jak zapuścić długie paznokcie? Taki proces trwa i wymaga odpowiednich kuracji. Zdarza się, że zniszczona płytka miesiącami wraca do swojego naturalnego, zdrowego wyglądu. Efekt długich paznokci osiągnąć możemy jednak przy użyciu zwykłego lakieru (niekoniecznie hybrydowego). Dzięki konturowaniu nie tylko paznokcie wydają się dłuższe, ale również nasze palce smuklejsze.

Zobacz także:Metoda zapuszczania paznokci z TikToka z użyciem kremu z Rossmanna

Sposób na długie paznokcie dzięki konturowaniu

Chcąc konturować płytkę z użyciem lakieru i uzyskać efekt długich paznokci, musisz przygotować:

  • jasny lakier do paznokci - bazę, która będzie stanowiła podstawę manicure,
  • ciemniejszy lakier do paznokci,
  • opcjonalnie top coat i odżywkę.

Długie paznokcie uzyskujemy stylizując płytkę jak zwykle, dobierając jej odpowiedni kształt, rezygnując jednak z piłowania paznokci w kwadrat. Optycznie skraca to paznokieć. Następnym krokiem jest pomalowanie całej powierzchni paznokcia na jaśniejszy kolor lakieru, a następnie przeprowadzenie przez jego środek pionowej linii. Im będzie ona cieńsza, tym bardziej utrzymane zostanie wrażenie długich paznokci. Nie musisz jednak się ograniczać, każda z takich linii będzie optycznie wydłużała paznokieć. Całość pomaluj top coatem, żeby utrwalić twój manicure.

To jednak nie wszystko, istnieją inne metody na długie paznokcie bez zapuszczania. 

Zobacz także: Naturalne paznokcie - 3 sposoby na mocną i estetyczną płytkę

Triki na długie paznokcie z użyciem lakieru

Konturowanie dla uzyskania długich paznokci nie ogranicza się wyłącznie do kreski na środku płytki, choć jest ona podstawowym trikiem na jej wydłużenie. Niemniej jednak w większości sztuczek najważniejszą rolę wciąż odgrywać będą linie. 

  • Niepełne krycie dla długich paznokci

Chcąc uzyskać efekt długich paznokci, możesz pomalować płytkę na wybrany przez siebie kolor, omijając brzegi paznokcia. Pozostawienie 2-3 mm wolnej przestrzeni sprawi, że będą one wyglądały na węższe i dłuższe jednocześnie.

  • Długie paznokcie dzięki obramowaniu

Prowadząc linię wokół powierzchni paznokcia, podobnie jak tworząc linie na brzegach (niekoniecznie pojedyncze) stwarza się wrażenie długich paznokci ze względu na wydzieloną przestrzeń na środku płytki. 

  • Kolory a długie paznokcie 

Czarny wyszczupla? Ta zasada ma zastosowanie również w odniesieniu do długich paznokci. Pomalowana na ciemny kolor płytka sprawia wrażenie węższej i tym samym dłuższej. Dodatkowo, matowe lakiery nie oddzielają linii płytki od reszty palca, a co za tym idzie, sprawiają wrażenie ich przedłużenia. Spoglądając na paznokcie mamy więc wrażenie, że są długie. 

Źródło zdjęcia głównego: Pinterest

Polecany film


Komentarze

Ładowanie komentarzy...

Dodaj komentarz

Użytkownik niezalogowany

1 czerwca 2020, 00:56

Nasze propozycje