Poprzedni artykuł: Wielki TEST kosmetyków z sieciówek. Pod lupą Bershka, New Look, Stradi... Następny artykuł: Od samego patrzenia bolą nas oczy...To najgorzej przedłużone rzęsy, ja...

Jak wybrać idealny odcień pomadki? Wystaczy, że spojrzysz na...

Makijaż, , tagi: pomadka do ust
Koniec z testowaniem dziesiątek pomadek! Teraz idealny kolor szminki dobierzesz, jeśli przed zakupami uważnie przyjrzysz się kolorze swoich... sutków.

Przez chwilę myślałyśmy, że nic nie przebije makijażu dopasowanego do znaku zodiaku, ale żeby tak kupować pomadkę w kolorze sutków?! O bardziej kontrowersyjnej metodzie wybierania idealnego odcienia szminki chyba jeszcze nie słyszałyśmy...

Na ten genialny pomysł wpadli eksperci (lekarze) występujący w programie "The Doctors" emitowanego na antenie amerykańskiej telewizji NBC. Przekonują, że sztuka dobierania odpowiedniego koloru pomadki wcale nie jest taka trudna. Ich zdaniem jesteśmy sobie w stanie poradzić z tym nawet wtedy, gdy do tej pory z makijażem miałyśmy niewiele wspólnego.

Zobacz także:Marzysz o pełnych igładkich ustach? Wiemy, jak osiągnąć takie efekt!

Podobno wystarczy spojrzeć na swoje sutki i... wtedy wszystko stanie się jasne!

Bardziej przeraża nas jednak fakt, że ta metoda może być naprawdę skuteczna.

Dobieranie odcienia pomadki do koloru sutków

Niezależnie od tego, czy ten pomysł podoba nam się, czy nie, kolor sutków jest naturalnie ciemniejszy o jeden lub dwa tony od naturalnego odcienia naszej skóry. Podobnie sprawa wygląda jeżeli chodzi o nasze usta. Jednak zdaniem dermatologa, dr Lindsey Bordone z Centrum Medyczneg Uniwersytetu Columbia w Nowym Jorku, kolor sutków może się zmienić z wielu powodów.

Pierwszym i najważniejszym są wahania hormonalne, kolejny to choroby przewlekłe jak na przykład cukrzyca. Mniej błahym, ale równie istotnym, jest ocieranie sutków o materiał - stanika czy nawet zwykłej koszulki. Nawet stosowanie peelingów prowadzi do tymczasowego ciemnienia sutków. Czy w takim razie dobieranie pomadki na podstawie naszego biustu ma jakikolwiek sens? Naszym zdaniem niezupełnie :).

Internauci mają rację?

Na Twitterze rozgorzała jednak dyskusja na ten temat. Wiele kobiet po przetestowaniu tej dziwnej metody przyznało, że udało im się odnaleźć idealny kolor pomadki. W jednym z dodanych postów możem przeczytać, że właśnie sobie zdała sprawę z tego, jak bardzo kolor jej sutka odzwierciedla idealny odcień pomadki do ust.

My chyba jednak wolimy tradycyjne testowanie kolorów pomadek niż wygłupianie się przed lustrem. Poniżej możecie zobaczyć naprawdę piękne odcienie nude i zgaszonego różu, które mogą pasować wielu kobietom.

Zobacz także:Tanie i sprawdzone sposoby na spierzchnięte usta. Teraz matowa pomadka im niestraszna!

Odnosimy wrażenie, że materiał powstał raczej w konwencji nieco prześmiewczej. Bo prawdę mówiąc - która z nas będzie przyglądać się swoim sutkom przed zakupami kosmetycznymi? :)

zdjęcia: iStock

Jeśli używasz matowych pomadek, musisz je odpowiednio nawilżać. Przetestuj te balsamy do ust:

Polecany film


Zobacz także

Komentarze

Ładowanie komentarzy...

Dodaj komentarz

Użytkownik niezalogowany

23 lutego 2019, 08:26

Zobacz także

Nasze propozycje