Poprzedni artykuł: 7 lakierów do paznokci za pół ceny, które kupisz w Rossmannie.Typy vlo... Następny artykuł: Promocja w Rossmannie! Oto jagodowe (najmodniejsze!) pomadki i lakiery...

Nie umiesz konturować twarzy? Wypróbuj nową technikę. Poleca Maxineczka!

Najpierw było konturowanie, potem strobing. Teraz przyszla pora na... draping. Poradzisz z nim sobie nawet, gdy

Jeśli jeszcze nie opanowałaś klasycznego konturowania (a wiemy, że nie należy to do najprostszych zadań), zacznij od drapingu, czyli drapowania. W tej technice chodzi o odpowiednie nakładanie na twarz koloru. Wizażyści inspirowali się drapowaniem tkanin - stąd też nazwa tej techniki makijażu.

xPodczas cieniowania twarzy metodą drapingu, używa się wyłącznie różnych odcieni różu. Potrzebujemy minimum dwóch do konturowania i jednego do nałożenia na szczyty kości policzkowych, który posłuży nam za rozświetlacz. Warstawy tworzy się stopniowo, by  nie „przemalować się".

Jedna z polskich vlogerek – Maxineczka – szybko podchwyciła ten trend i postanowiła nagrać krótki poradnik o tym, jak stosować metodę drapingu:

Maxineczka wykorzystała do tego produkty marki Marc Jacobs Cosmetics o nazwie Air Blush Soft Glow Duo. W Polsce kosmetyki z linii znanego projektanta są dostępne w stacjonarnym oraz internetowym sklepie Sephora.

Możemy wybierać spośród czterech odcieni: Flesh & Fantasy, Kink & Kisses, Lines & Last Night oraz Lush & Libido. Jak pisze producent mają one naturalnie świetlisty kolor, a ich konsystencja jest lekka oraz nasycona pigmentami. Kosmetyk kosztuje 189 zł.

Zobacz także: Konturowanie twarzy serduszkami

My już nie możemy się doczekać wypróbowania drapingu! A Wy, spróbujecie? 

zdjęcia: Fotolia

Polecany film


Komentarze

Ładowanie komentarzy...

Dodaj komentarz

Użytkownik niezalogowany

16 lutego 2019, 12:22

Zobacz także

Nasze propozycje