Poprzedni artykuł: W Hebe trwa promocja na produkty marki Makeup Revolution! Następny artykuł: Fakty i mity na temat podkładu! Niejeden z nich was zaskoczy!

Gąbka z mikrofibry do makijażu to hit Instagrama - świetnie kryje

Makijaż,
,
, tagi: gąbeczki do makijażu
Gąbka z mikrofibry do makijażu różni się od pozostałych wystającymi z niej drobnymi włoskami i sposobem krycia. Też byłyśmy sceptyczne, dopóki nie spróbowałyśmy jej, i tak jak użytkowniczki Instagrama jesteśmy zachwycone.

Welurowa gąbka z mikrofibry wydaje się być niemal identyczna jak jej drogeryjne zamienniki. Ma jednak kilka ważnych cech, które odróżniają ją od reszty. Po pierwsze, w nieco mniejszym stopniu wchłania produkty do makijażu, po drugie zwiększa ich poziom krycia. Tym samym sprawia, że nasza kosmetyczka staje się bardziej oszczędna i wydajna.

Sam produkt również nie należy do drogich. Za gąbkę z mikrofibry zapłacimy ok. 20 - 30 zł, czyli niemal tyle samo, co za gąbki z innych tworzyw. Do najbardziej popularnych marek (na Instagramie i nie tylko) tworzących tego typu produkty należą Juno&Co oraz Blend IT. Zaintrygowane? 

Zobacz także:Tania gąbka do makijażu iMagic z AliExpress

Jak działa gąbka z mikrofibry do makijażu?

Welurowa gąbka ma identyczny kształt jak pozostałe, wyprodukowane z innego rodzaju materiału. Z jednej strony jest lekko spłaszczona, co usprawnia nakładanie podkładu. Z drugiej zaokrąglona, dzięki czemu aplikowanie korektora jest łatwiejsze. Podkład rozprowadza się nią jednak w taki sam sposób jak dotychczas. Co więcej, niewielka ilość produktu wystarcza, żeby osiągnąć zadowalające, średnie krycie. Gąbka z mikrofibry doskonale buduje również produkt, dzięki czemu sprawia, że kosmetyki są bardziej wydajne niż dotychczas. 

Według twórców, oprócz stosowania gąbki na sucho, można użyć jej też w wersji na mokro, co ma pomóc w równomiernym rozprowadzaniu produktu. Po kontakcie z wodą i kosmetykami płynnymi, gąbka z mikrofibry przybiera na objętości. Wilgoć nie jest jednak odczuwalna na skórze, a podkład nie wydaje się być rozcieńczony czy rozmyty ze względu na obecność wody. 

Gąbka z mikrofibry do makijażu ma jeszcze jedną niewątpliwą zaletę. Aplikując podkład z jej użyciem, użytkowniczki Instagrama często obserwują u siebie zmniejszenie efektu ciastkowania się produktów, a także wchodzenia w załamania skóry i drobne zmarszczki, głównie w okolicach nosa i ust.

Co oprócz krycia różni hitową na Instagramie gąbkę z mikrofibry od pozostałych?

Wybierając gąbkę z mikrofibry warto zwrócić uwagę, że pracuje się z nią nieco inaczej niż z miękkimi gąbkami dostępnymi na rynku. Tego typu produkt jest twardszy i bardziej szorstki. Rozprowadzanie podkładu, czy korektora może być więc mniej przyjemne niż dotychczas - jednak nie bójmy się, włoski nie dają efektu papieru ściernego, którym przesuwamy po naszej twarzy. Jedyną różnicą jest to, że w przypadku welurowej gąbki ruchy te są silniej wyczuwalne. To właśnie te włoski sprawiają również, że nieco trudniej się ją myje. Dzieje się tak ze względu na osadzanie się produktu w pojedynczych, wystających włóknach. Wydaje nam się, że mycie gąbki w tym przypadku to jednak niewielka cena za perfekcyjne krycie.

Zobacz także:Wszystko co powinnaś wiedzieć o kształtach Beauty Blenderów

Źródło zdjęcia głównego: Pinterest

Polecany film


Komentarze

Ładowanie komentarzy...

Dodaj komentarz

Użytkownik niezalogowany

1 kwietnia 2020, 12:34

Nasze propozycje