Poprzedni artykuł: 5 marek kosmetycznych, których najbardziej brakuje w Polsce Następny artykuł: TOP 5: najlepsze rozświetlacze w KWC

Nie tylko pod oczy. W jakie miejsca warto nakładać korektor?

Korektor to produkt, który zazwyczaj aplikujemy pod oczy lub punktowo w miejsca, gdzie pojawiają się niedoskonałości. A jest to kosmetyk wielofunkcyjny, który w dużym stopniu może odmienić nasz codzienny makijaż. Gdzie jeszcze powinnyśmy go aplikować?

Na zewnątrz nosa

Korektor zazwyczaj nakładamy na czubek nosa, aby rozświetlić ten obszar, ale warto nałożyć odrobinę także na zewnętrzne partie. Nozdrza to obszar wokół którego bardzo często pojawiają się w zaczerwienienia w ciągu dnia, warto więc temu zapobiec i zneutralizować zaczerwienienia właśnie za pomocą korektora.

Na linię żuchwy

Kolejny obszar, który będzie wyglądał perfekcyjnie po nałożeniu korektora to linia żuchwy. Sposób ten sprawdza się szczególnie, gdy wykonujemy kremowe konturowanie. Korektor należy aplikować pod miejscem, gdzie znajduje się bronzer. Pomaga to w wzmocnieniu konturowania twarzy, a tym samym w wyszczupleniu twarzy.

Na kości policzkowe

Jeśli zależy nam na mocnym efekcie rozświetlenia twarzy warto przed nałożeniem rozświetlacza (lub zamiast) nałożyć korektor w jasnym odcieniu właśnie na szczyt kości policzkowych. Korektor pomoże je uwydatnić, a tym samym sprawi, że twarz będzie wyglądała na szczuplejszą.

Na powieki i w zewnętrze kąciki oczu

To bardzo popularne zastosowanie korektora. Nałożony na powieki może zastąpić bazę pod cienie. Ujednolici kolor powieki, a dodatkowo przedłuży trwałość makijażu oczu. Możemy także zakończyć makijaż oczu jedynie na nałożeniu korektora i utrwaleniu go pudrem sypkim.

Dodatkowo korektor możemy nałożyć pod zewnętrznymi kącikami oczu,  gdzie często pojawiają się zaczerwienienia. Ten trik zadziała niczym naturalny lifting oka – optycznie podniesie je do góry i sprawi, że będziemy wyglądały na bardziej wypoczęte.

Oto kilka popularnych korektorów, które warto wypróbować:  

Na zdjęciu od lewej: Catrice Liquid Camouflage – 16 zł, Bell – Multi Mineral Anti-Age Concealer – 9 zł, Yves Saint Laurent – Touche Eclat – 195 zł,  Make Up For Ever – Full Cover – 159 zł, MAC – ProLongwear Concealer – 82 zł, Collection – Lasting Perfection – około 25 zł

Czytaj też: TOP 5 -najlepsze kamuflaże

zdjęcia: Fotolia

Polecany film


Komentarze

Ładowanie komentarzy...

Dodaj komentarz

Użytkownik niezalogowany

22 stycznia 2019, 23:55

Zobacz także

Nasze propozycje