Poprzedni artykuł: Akcesoria Donegal teraz kupisz w Rossmannie! Następny artykuł: Szukasz prezentu dla fanki makijażu? Oto 7 najlepszych pomysłów na Mik...

Henna pudrowa do brwi - gdzie kupić i jak stosować?

Makijaż, , tagi: makijaż brwi, henna brwi
Dobrze wykonana henna pudrowa imituje makijaż permanentny brwi. Jak wykonać to farbowanie w domowych warunkach?

Henna pudrowa to zabieg stworzony dla tych z was, które chcą cieszyć się wyrazistymi brwiami przez długi czas. Jeśli dotychczas wykonywałaś farbowanie brwi w domu, z powodzeniem możesz wypróbować ten sposób z henną w pudrowej wersji. Musisz tylko przestrzegać kilku zasad. 

Zobacz także: TOP 8 - Najlepsze kosmetyki do stylizacji brwi

Henna pudrowa - co to jest?

Bardzo dużą zaletą henny pudrowej jest to, jak dobrze wpływa na włoski. Producenci zapewniają, że przy regularnym stosowaniu brwi stają się odżywione i zdrowsze nawet o 60%. Dodatkowo henna pudrowa to bardzo naturalny produkt. W jej skład wchodzi:

  • lawsonia - czyli henna; ziołowy składnik, który w naturalny sposób przyciemnia włoski,
  • amla - wzmacnia i nabłyszcza włoski oraz pielęgnuje skórę,
  • indigo - niebieski pigment, który przyciemnia i wydobywa kolor.

Henna pudrowa  jest dostępna w wielu naturalnych kolorach, które można mieszać ze sobą w dowolny sposób. Jej przygotowanie jest podobne do henny proszkowej - produkt miesza się z wodą utlenioną. Henna pudrowa od henny proszkowej różni się tym, że ta pierwsza ma w pełni naturalny skład.

Jak wykonać farbowanie brwi henną pudrową

Roztwór henny i wody utlenionej powinien swoją konsystencją przypominać sos sojowy. Jeśli jest jasny - kolor będzie słabszy; jeśli ciemny - kolor docelowy może okazać się ciemniejszy.  

Przed nałożeniem henny pudrowej bardzo ważne jest przygotowanie skóry i włosków. Należy je umyć i odtłuścić na przykład tonikiem, który ma w składzie alkohol. Następnie musimy dokładnie wyznaczyć oczekiwany kształt brwi. Później nie będzie już czasu na poprawki - henna pudrowa dość szybko farbuje skórę. 

Jak nakładać hennę pudrową?

1. Pierwsza warstwa - pędzelkiem nakładamy hennę na brew, dokładnie pokrywając włoski i zwracając uwagę na prześwity. Czekamy około 20 minut.

2. Druga warstwa - gdy pierwsza warstwa przeschnie, nakładamy kolejną i uzupełniamy wszelkie niedociągnięcia. Trzymamy około 10 minut. 

3. Zmywanie henny - najpierw wyczesujemy włoski z zaschniętej henny, a następnie zaczynając od początku brwi zmywamy zwilżonym wacikiem resztkę produktu.

Po wykonaniu farbowania możemy przejść do depilacji włosków. Tak wykonana stylizacja brwi powinna być wyrazista przez przynajmniej dwa tygodnie. Po tym czasie henna pudrowa znika ze skóry, ale efekt na włoskach pozostaje nawet na 6-8 tygodni. 

Saszetki z henną pudrową najłatwiej jest kupić przez internet. Za produkt, który wystarczy na 30 aplikacji zapłacimy około 60 zł. 

Źródło zdjęcia głównego: Istock

Polecany film


Komentarze

Ładowanie komentarzy...

Dodaj komentarz

Użytkownik niezalogowany

19 listopada 2019, 11:24

Nasze propozycje