Poprzedni artykuł: KONKURS: Wygraj 1 z 5 zestawów kosmetyków Physicians Formula! Następny artykuł: Podkład nawilżający do cery suchej [RANKING]

Henna rzęs - efekty. Jak wykonać zabieg w domu?

Makijaż, , tagi: henna, rzęsy
Czy warto zdecydować się na zabieg farbowania rzęs henną i jak wykonać go samodzielnie? Odpowiadamy na wszystkie pytania związane z henną rzęs.

Farbowanie brwi przy użyciu henny jest bardzo popularnym zabiegiem, ale niewiele osób wie, że hennę można nakładać także na rzęsy. Zabieg farbowania rzęs henną polecany jest przede wszystkim blondynkom oraz generalnie kobietom, które mają jasne, cienkie i krótkie rzęsy. Henna je przyciemni i sprawi, że spojrzenie nabierze wyrazistości nawet bez potrzeby późniejszego używania tuszu do rzęs. Henna rzęs wykonywana jest często także jako jeden z etapów innych zabiegów, np. laminowania rzęs.

henna rzęs jak wykonać czy warto

Zobacz także: Farbujesz brwi henną? Ekspertka przestrzega przed popełnianiem tych błędów

Henna na rzęsy

Henna rzęs jest bezpiecznym zabiegiem - henna to naturalny preparat barwiący, który nie powinien wywołać reakcji alergicznej. Mimo wszystko przed nałożeniem henny na rzęsy warto sprawdzić czy na pewno nas nie uczuli - w tym celu na dzień przed farbowaniem rzęs polecamy nałożyć odrobinę preparatu np. za ucho i sprawdzić, czy nie pojawiło się zaczerwienienie. Jeśli nie pojawiła się alergia, możecie bezpiecznie przystąpić do farbowania rzęs henną.

Henna jest bardzo tanim produktem (nie kosztuje więcej niż 20 złotych), a na rynku występuje w różnych formach. Możecie kupić hennę w proszku lub w żelu i wymieszać ją później z wodą utlenioną. Proporcje zawsze umieszczone są na opakowaniu - preparat nie może być zbyt gęsty, ani za rzadki nie spływał z rzęs.

Henna rzęs w domu

Zabieg farbowania rzęs henną można wykonać u kosmetyczki, ale tak naprawdę nie potrzeba większych umiejętności, aby wykonać go samodzielnie. Henna rzęs w domu to duża oszczędność pieniędzy i czasu. Aby cieszyć się zadowalającym efektem henny na rzęsach należy odpowiednio przygotować się do zabiegu i pamiętać o następujących krokach:

  • przed nakładaniem henny na rzęsy wykonaj bardzo dokładny demakijaż oczu,
  • zabezpiecz skórę wokół oczu poprzez nałożenie wazeliny lub dowolnego tłustego kremu,
  • nałóż ochronne płatki kosmetyczne pod dolne rzęsy.

Teraz przystępujemy do farbowania rzęs henną krok po kroku. Można to zrobić na otwartym oku (należy zachować szczególną ostrożność i unikać mrugania) lub na zamkniętym - najpierw jedno, później drugie. Po przygotowaniu henny polecamy nakładać ją cieniutkim pędzelkiem, a najlepiej za pomocą szczoteczki do rzęs. Z doświadczenia wiemy, że szczoteczka (można wykorzystać także szczoteczkę ze starego tuszu do rzęs) jest najwygodniejsza i po prostu sprawdza się najlepiej. Dzięki szczoteczce na pewno aplikujecie preparat równomiernie. Pamiętajcie, aby hennę rzęs wykonać zarówno na górnym, jak i dolnym pasmie. Po upływie 5 do 10 minut hennę należy zmyć z rzęs. Polecamy zrobić to przy użyciu ciepłej wody.

Efekt przyciemnienia po wykonaniu henny rzęs powinien utrzymać się nawet do 3 tygodni, czasami nawet do miesiąca. Rzęsy farbowane henną nie wymagają szczególnej pielęgnacji - można je normalnie podkręcać zalotką lub malować tuszem do rzęs.

Zobacz także: To nie zdjęcia z horroru. Tak może się skończyć złe przedłużanie rzęs

zdjęcia: iStock

Polecany film


Komentarze

Ładowanie komentarzy...

Dodaj komentarz

Użytkownik niezalogowany

12 grudnia 2019, 19:29

Nasze propozycje