Poprzedni artykuł: Jak zdjąć hybrydę? Sposób, który nie zniszczy paznokci Następny artykuł: Malowanie paznokci bez smug – przewodnik po perfekcyjnym manicure

Hit Instagrama – tymczasowe powiększanie ust Cinderella Lips

Makijaż,
,
, tagi: powiększanie ust
Powiększanie ust, które utrzymuje się mniej niż dobę? To możliwe. Taką metodę promuje Kim Kardashian, Kylie Jenner i inne gwiazdy Instagrama. Cinderella Lips znowu jest na topie.

Cinderella Lips to hit Instagrama. Doskonale wiemy jednak, że to co zyskuje popularność w social mediach, nie zawsze sprawdza się w rzeczywistości. Czy tak jest w tym przypadku? Trend na powiększanie ust w stylu Kopciuszka jest dobrą propozycją dla tych, którzy zastanawiają się nad zabiegiem, ale nie są do niego przekonani. Ma krótkotrwały efekt i jest dużo tańszy niż jego trwalszy odpowiednik. Na czym polega Cinderella Lips?

Hit Instagrama – Cinderella Lips

Cinderella Lips to powiększanie ust utrzymujące się na wargach przez ok. 5 do 12 godzin (w zależności od wybranego salonu, źródła podają rozbieżny czas). Polega na wstrzyknięciu w wargi roztworu soli fizjologicznej. To właśnie ze względu na ten składnik, efekt zabiegu jest tymczasowy, a usta szybciej wracają do swojej dawnej formy. Sól fizjologiczna jest łatwo przyswajana i wchłaniana przez organizm. 

Musimy wiedzieć również, że tak samo jak w przypadku kwasu hialuronowego i innych wypełniaczy, zabieg wiąże się z nakłuwaniem warg igłą przez profesjonalistów. Może mieć więc takie same powikłania i skutki uboczne, jak standardowe powiększanie ust przy użyciu zabiegów medycyny estetycznej.

Powiększanie ust na jeden dzień solą fizjologiczną

Według specjalistów, powiększanie ust solą fizjologiczną nie daje takiego samego efektu, jak kwas hialuronowy, ze względu na inny rozkład roztworu w wargach. Niemniej jednak, zabieg jest dobrym sposobem na podjęcie decyzji o trwalszym powiększaniu. Jest tańszy niż próby przed zabiegiem przeprowadzane w gabinetach. Może być również formą makijażu na wieczorne wyjścia.

Sól fizjologiczna, którą wykorzystuje się przy Cinderella Lips jest obojętna dla organizmu i nie wywołuje reakcji alergicznych, więc wbrew pozorom i plotkom, jest bezpieczną formą powiększania, oczywiście wyłącznie w sytuacji, kiedy zabieg przeprowadzany jest przez specjalistę w salonie. Samodzielne wykonywanie stwarza ryzyko uszkodzeń tkanki, również mięśniowej twarzy. Pamiętajmy również, że po zastrzyku mogą pojawić się zaczerwienienia i siniaki. 

Skąd nazwa Cinderella lips? Usta znikają jak Kopciuszek tuż po balu, kiedy wybija północ.

Źródło: Instagram

Źródło zdjęcia głównego: Pinterest

Polecany film


Komentarze

Ładowanie komentarzy...

Dodaj komentarz

Użytkownik niezalogowany

29 stycznia 2020, 05:21

Nasze propozycje