Poprzedni artykuł: Produkty, które mogłyby trafić do muzeum kosmetycznego. Zobacz galerię Następny artykuł: 8 najlepszych makijaży i fryzur z rozdania MTV Movie Awards

Hit czy kit: konturowanie nóg

Szaleństwo polegające na konturowaniu wszystkiego, co się da, trwa nadal. Blogerki urodowe prezentowały już modelowanie dekoltu i piersi, konturowanie szyi i brzucha oraz oczywiście wszelkie możliwe techniki konturowania twarzy. W minionym tygodniu uwagę przyciągnęły makijażem kolejnej części ciała – nóg

Dyskusja na temat wątpliwej sensowności konturowania nóg trwa od dobrego tygodnia. Wszystko za sprawą blogerki Makeup By Meri z Macedonii, która w serwisie Instagram opublikowała film, na którym widać, ile pracy wkłada w modelowanie nóg. Gdy udostępniła go sławna blogerka Huda Kattan, świat urodowy oszalał. Tutorial jest na swój sposób hipnotyzujący, ale czy znajduje jakiekolwiek przełożenie na życie codzienne?

Meri pokazuje wprawdzie, jak nogi wyglądają przed, a jak już po konturowaniu, ale różnice są ledwo zauważalne. Choć kolor skóry wskutek nałożenia kosmetyków faktycznie się zmienił, trudno mówić o efekcie wyszczuplającym. Biorąc pod uwagę, że blogerka użyła licznych produktów, m.in. takich marek jak Estee Lauder, Anastasia Beverly Hills czy MAC Cosmetics, można się czuć nieco zawiedzionym.

Jak przyznała blogerka, inspiracji dostarczył jej podręcznik syna do anatomii. Meri zastosowała różne odcienia bronzerów i rozjaśniaczy, które nałożyła w formie linii przecinających się na łydkach, kolanach i po bokach nóg. Później w ruch poszły pędzle, aż wreszcie można było się pochwalić efektem końcowym. Cóż, nogi wyglądały na bardziej opalone, ale czy na szczuplejsze bądź bardziej wyrzeźbione? Ciężko powiedzieć.

Technikę konturowania nóg zademonstrowała na Instagramie także Nikki French z Nowego Jorku, która po wewnętrznej stronie nóg zastosowała rozjaśniacz, a po ich zewnętrznych stronach – bronzer. W tym przypadku efekt wyszczuplający faktycznie jest zauważalny. Trend, raczej niepraktyczny, mimo to rodzi szereg pytań. Co zrobić, kiedy przyjdzie nam usiąść na białej sofie i jak poradzić sobie, kiedy spadnie deszcz?

Taką technikę stosuje się podobno za kulisami corocznych pokazów Victoria's Secret. Najwyższa pora dostrzec, że nie wszystko, czego uczą nas blogerki, nadaje się jednak do stosowania w życiu codziennym. Makijaż nóg zabrudziłby ubrania i meble, dlatego proponujemy pozostawić go modelkom prezentującym najnowsze kolekcje bielizny i strojów kąpielowych. Zobaczcie galerię, aw komentarzach napiszcie co o tym sądzicie.

Fot. Instagram

zdjęcia: Free

Polecany film


Komentarze

Ładowanie komentarzy...

Dodaj komentarz

Użytkownik niezalogowany

25 kwietnia 2019, 18:41

Zobacz także

Nasze propozycje