Poprzedni artykuł: Najlepsze podkłady na lato. Jak wybierać i nakładać Następny artykuł: Kolorowy makijaż oczu na wakacje- inspiracje

Hit czy kit: tatuaże ślubne

Kiedy myślimy o przygotowaniach do ślubu, zabieramy się za uzupełnianie kalendarza o kolejne sprawy niecierpiące zwłoki. Bliżej ceremonii umawiamy się na spotkanie z fryzjerką, makijażystką i manikiurzystką. A gdyby tak do terminarza wpisać jeszcze wizytę w salonie tatuażu?

Dotychczas temat tatuaży ślubnych pojawiał się głównie w kontekście alternatywy dla obrączek. Ostatnimi czasy na Instagramie możemy jednak zaobserwować modę na minimalistyczne, ale efektowne tatuaże dla par wchodzących w związek małżeński, które już ze wspomnianymi obrączkami mają właściwie niewiele wspólnego.

Jedną z opcji jest maleńkie serduszko, schowane po wewnętrznej stronie palca. Wbrew pozorom nawet taka mała powierzchnia skóry może pomieścić i bardziej rozbudowane wzory.
Amatorzy ślubnych tatuaży preferują cytaty, datę zawarcia związku małżeńskiego czy maleńkie symbole, np. znak nieskończoności lub diament będący oznaką wieczności.

Czytaj też:  #snowglobe- nowy trend w stylizacji paznokci

Niektórzy mają jednak odwagę na więcej, np. serce z wzorów florystycznych z wplecionym gołębiem czy inicjały partnera z mocno widocznym, czerwonym serduszkiem, a nawet maleńkie lampki szampana z serduszkami po bokach. Tatuaż, który często ma nawiązywać do wejścia w nowy etap życia, jest tutaj traktowany jako symbol rozpoczęcia kolejnej życiowej przygody.

Zakładając, że małżeństwo zawiera się na zawsze, można pokusić się o prawdziwy, trwały tatuaż. Jeśli jednak nie do końca jesteśmy pewni, czy nasz związek przetrwa, możemy poprzestać na tatuażu tymczasowym, skądinąd idealnym dla par, które tatuaż ślubny postrzegają jako element stylizacji okazjonalnej.

Czytaj też: Błędy, które powodują, że „nie wychodzi” nam kocie oko

Chociaż nie nam oceniać, czy tatuaż ślubny w przyszłości stanie się prawdziwym hitem, trudno nie dostrzec, że może być on miłym dodatkiem, wartym uwiecznienia podczas sesji ślubnej. Jeśli taka koncepcja przypadła wam do gustu, w galerii znajdziecie kilka inspiracji dla siebie.

Fot. Instagram

Polecany film


Komentarze

Ładowanie komentarzy...

Dodaj komentarz

Użytkownik niezalogowany

18 kwietnia 2019, 15:11

Zobacz także

Nasze propozycje