Poprzedni artykuł: Jak wydłużyć rzęsy w kilka sekund bez kleju i tuszu? Następny artykuł: Te drogeryjne podkłady kryją najlepiej. Warto zrobić zapas w promocji...

Jak dobrać kolor bronzera? To ten błąd najczęściej robimy przy konturowaniu!

Choć konturowanie jest znane od lat, to jednak nadal kobiety mają problem z odpowiednim dobraniem kolorów do jego wykonania. Czym się kierować? Pytamy wizażystkę nagrodzoną tytułem Makijażystki Wszech Czasów podczas urodzinowej gali Wizaz.pl.

Konturowanie twarzy znane jest od lat, ale tak naprawdę dopiero Kim Kardashian spopularyzowała ten trend na dobre. Wcale nas to nie dziwi. Dzięki niemu możemy zakamuflować zbyt wysokie czoło, szeroki nos, czy przede wszystkim zbyt okrągłą twarz. Najczęściej wybieranymi kosmetykami do konturowania twarzy są bronzer i rozświetlacz. Jednak te produkty występują w bardzo różnych odcieniach. Zatem jak wybrać ten odpowiedni?

Wybranie właściwego odcienia produktów do konturowania jest tak samo ważne jak dobranie odpowiedniego podkładu.  Odcień bronzera powinien być dwa tony ciemniejszy niż nasza cera. Jego kolor nie może być jednak ani zbyt ciepły, bo na skórze będzie wyglądał jak pomarańczowy, ani zbyt chłodny, bo sprawi, że cały makijaż będzie siny. Zdecydowanie łatwiejszy jest wybór rozświetlacza. Polki najlepiej wyglądają w rozświetlaczu w kolorze  delikatnego, szampańskiego złota.  Ten odcień sprawia, że skóra wygląda promiennie i naturalnie - radzi Magdalena Pieczonka, Makijażystka Wszech Czasów i Beauty Advisor AA Wings of Color. 

Choć konturowanie za pomocą kilku kosmetyków jest najpopularniejsze, to jednak wiele kobiet decyduje się obecnie na modelowanie twarzy np. z użyciem samego rozświetlacza, co określa się mianem strobingu,albo modelowanie różem, które nazywa się drapingiem. 

Zarówno bronzery, jak i pozostałe kosmetyki do konturowania mogą mieć różną formułę. Najpopularniejsze są te w kamieniu, ale równie często teraz można znaleźć te w kremie czy sticku. 

Makijażystka jednak radzi, aby osoby z tłustą skórą lub niedoskonałościami zrezygnowały z konturowania na mokro, stosując tylko te w kamieniu. Prasowana formuła na dodatek pozwala uniknąć plam podczas modelowania twarzy. 

Więcej informacji o trendach w makijażu i nie tylko znajdziecie w magazynie Wizaz.pl, wydanym z okazji 18-lecia serwisu

Wypróbuj hity z katalogu Kosmetyk Wszech Czasów

Polecany film


Zobacz także

Nasze propozycje