Poprzedni artykuł: BeautyBlender ma poważną konkurencję. Niebawem wszystkie będziemy malo... Następny artykuł: 5 rzeczy, których nie powie ci... sprzedawczyni w drogerii

Jak dobrać odpowiedni kolor podkładu w... kilka sekund? Ten trik jest niesamowity!

Makijaż, , tagi: makijaż twarzy, podkład
Za ciemny, za jasny, o nieodpowiedniej pigmentacji... Zapewne Wy też nie raz borykałyście się z takimi problemami przy wyborze podkładu. Ale mamy na to sposób :)

Decydując się na pierwszy podkład albo kolejny, ale nowy, często mamy problem z wyborem odpowiedniego koloru. Nic dziwnego. To wcale nie jest takie proste, szczególnie kiedy oświetlenie w drogerii pozostawia wiele do życzenia. Warto jednak wykorzystać bardzo prosty trik. Wystarczy kilka sekund. Polecamy z niego skorzystać przed wejściem do drogerii. Chodzi bowiem o spojrzenie na... nie nie, wcale nie na twarz, a na własne... żyły! To właśnie naczynia krwionośne na nadgarstku podpowiadają, jaki odcień będzie dobrze wyglądał na naszej skórze. 

Zobaczcie także:  Redakcja poleca: mgła pudrowa, która uratuje szarą cerę

Na półkach czekają na nas podkłady o różowych, żółtych i neutralnych pigmentach i to właśnie spośród nich należy wybrać najbardziej odpowiedni dla cery, aby nie tworzył efektu maski.

Po podkład o żółtej pigmentacji powinny sięgnąć osoby, których żyły mają oliwkowy odcień.  

Różowa pigmentacja sprawdzi się u posiadaczek naczyń krwionośnych w niebieskim odcieniu.

A co z osobami, które nie umieją jednoznacznie określić koloru swoich żył, ponieważ wydają się one zarówno niebieskie, jak i oliwkowe? Dla nich oczywiście pozostają neutralne pigmenty.

Czy ten sposób zawsze się sprawdza? Hmmm... mimo wszystko, jeżeli czas Was nie nagli, to weźcie próbki rozważanych podkładów, na spokojnie je przetestujcie w domu i wróćcie po najlepszy odcień. Przy okazji oprócz koloru kosmetyku sprawdzicie także, jak się rozprowadza i utrzymuje na twarzy. 

Zapraszamy Was także na nasz fanpage Wizaz.pl Makijaż

Foto: iStock/ pinterest.com/pin/315955730085501533/

Oto podkłady polecane w naszym KWC:

Polecany film


Zobacz także

Komentarze

Ładowanie komentarzy...

Dodaj komentarz

Użytkownik niezalogowany

26 marca 2019, 20:00

Zobacz także

Nasze propozycje