Poprzedni artykuł: Jedna paleta, milion możliwości - wyniki konkursu Wibo! Następny artykuł: Zrobione na szaro, czyli szare usta w roli głównej

Jak doczyścić gąbkę Beautyblender?

Chociaż gąbki Beautyblender cieszą się już powszechnym uznaniem, trudno nie odnieść wrażenia, że po kolejnym użyciu nie są one wystarczająco czyste. Bez względu na to, jak długo i mocno je szorujemy, wciąż widzimy na nich pozostałości podkładu. Gąbeczki do makijażu można jednak doczyścić – wystarczy, że potraktujemy je z takim zaangażowaniem, jak swoją twarz.

Która z nas nie chciałaby, żeby gąbka Beautyblender wyglądała jak w dniu zakupu? Wprawdzie wiemy, że zabrudzenia są jedynie powierzchowne, ale i tak makijaż chciałoby się nakładać z zachowaniem jak największej higieny. Podpowiedzi udzielają nam makijażystki gwiazd, które przekonują, że wobec gąbek – tak jak Koreanki wobec skóry twarzy – należy stosować dwuetapowe oczyszczanie.

Podwójne oczyszczanie dla gąbeczek do makijażu  jest dokładnie tak dobre, jak dla naszej skóry. Wiele kobiet myje twarz dwuetapowo – najpierw usuwa makijaż i zanieczyszczenia, a później ich resztki. Tutaj działa to w ten sam sposób. Aby osiągnąć jak najlepszy efekt, należy wypełnić miseczkę płynem do oczyszczania akcesoriów do makijażu i moczyć w niej gąbkę przez 20 minut. Dzięki temu pozbędziemy się plam po podkładzie. Aby dokończyć „dzieła”, warto sięgnąć po mydełko.

Jeśli ktoś boi się, że takie inwazyjne oczyszczanie uszkodzi gąbeczkę, powinien odłożyć swoje obawy na bok. Warto pamiętać, że niedomyty aplikator podkładu posłuży nam krócej, a więc to w naszym interesie jest dbać o to, by był dokładnie oczyszczony. Dobrym rozwiązaniem jest stosowanie oryginalnych produktów, np. płynu Blendercleanser i mydła Blendercleanser Solid marki Beautyblender, które dedykowane są właśnie oczyszczaniu gąbek. Płyn i mydełko bazują na ekstrakcie z soi, który działa korzystnie na włókna gąbki. Co więcej, formuła zawiera także ekstrakt z lawendy o działaniu antybakteryjnym.

Środki powierzchniowo czynne w niektórych mydłach i płynach czynią gąbkę znacznie bardziej szorstką, co może prowadzić do mało skutecznego nakładania makijażu. Po idealnej metodzie zostanie wspomnienie – gąbka będzie tworzyć smugi. Innymi słowy, z gąbką do makijażu, jak i ze skórą, należy postępować delikatnie. Ostatecznie zamiast płynu można użyć olejku dla dzieci, a następnie sięgnąć po mydełko Blendercleanser Solid.

Czytaj też: Życie bez trądziku – jak leczyć trądzik u dorosłych

Polecany film


Komentarze

Ładowanie komentarzy...

Dodaj komentarz

Użytkownik niezalogowany

22 marca 2019, 08:22

Zobacz także

Nasze propozycje