Poprzedni artykuł: Te cienie są jak sprasowany brokat. Pigmentacja jak Anastasia Beverly... Następny artykuł: Dzięki tym kosmetykom twarz od razu wygląda młodziej

Jeżeli nosisz hybrydy, musisz mieć ten lakier. Dzięki niemu zrobisz manicure w 5 minut!

Nowe lakiery hybrydowe Semilac skracają czas robienia manicure i dają większą swobodę w malowaniu. Dzięki nim unikniesz błędów i nie zniszczysz paznokci!

Kiedy tylko zobaczyłam, że na rynek paznokciowy trafił lakier hybrydowy spełniający funkcje pięciu innych, od razu wiedziałam, że muszę go mieć. W mojej głowie niemal natychmiast zrodził się pomysł na kolejny manicure. Pierwsze wrażenie - wow, to naprawdę działa! Ale dalej było jeszcze lepiej i zdecydowanie ciekawiej. 

Zdjęcie: Własne

Jak działa Semilac Extend 5 in 1?

Od kiedy mam ten lakier w swojej małej kolekcji, nie wyobrażam sobie zrobienia bez niego nowego manicure hybrydowego. Do tej pory zajmowało mi to o wiele więcej czasu, a z Semilac Extend 5 in 1 wszystko stało się prostsze i szybsze. Dlatego od razu pomyślałam, że to świetny produkt dla kogoś, kto dopiero planuje zakupić zestaw do zrobienia domowego manicure hybrydowego. Zamiast pięciu lakierów ma zaledwie jeden. Wcześniej zdarzało mi się zupełnie przypadkiem nałożyć top zamiast bazy i odwrotnie.

Co dokładnie oznacza nazwa Extend 5 in 1? Jeden lakier posiada właściwości pięciu innych. To znaczy, że w 7-mililitrowej buteleczce mamy bazę, lakier kolorowy, top, lakier do nadbudowania i lakier do przedłużenia paznokci. Już po odkręceniu górnej części łatwo zauważyć, że produkt jest dość gęsty - zdecydowanie wolniej skapuje z pędzelka, no i cięższą konsystencję czuć również podczas nakładania. 

Dlatego już na samym początku warto pilnować tego, aby nakładać cienkie warstwy i każdy paznokieć od razu utrwalać w lampie. Wtedy będziemy mieć pewność, że nic nam nie spłynie.

  • lampa UV/LED 6 W – 3 x 45 sekund
  • lampa UV/LED 3 W – 3 x 60 sekund
  • lampa UV/LED 9 W – 2 x 60 sekund
  • lampa UV/LED 24 W – 2 x 60 sekund
  • lampa UV/LED 36 W – 2 x 30 sekund
  • lampa UV 36 W – 120 sekund

Dostosowując czas naświetlania do mocy lampy będziemy mieć też pewność, że manicure utrzyma się odpowiednio długo. W moim przypadku są to trzy tygodnie. Mogłabym oczywiście poczekać jeszcze dłużej, bo oprócz delikatnie startych końcówek paznokci, nic niepokojącego z lakierem się nie działo. Mam jednak poczucie, że to już odpowiedni czas na zmianę koloru tym bardziej, że skórki nie wyglądają zbyt ładnie. :)

Semilac Extend 5 in 1 dostępny jest w dwóch kolorach - 801 Soft Beige oraz 802 Dirty Nude Rose. Ja akurat nie rozstaję się z tym drugim, ale oba są bardzo delikatne i ładnie wyglądają zarówno do bladej, jak i opalonej skóry.

Zdjęcie: Własne

Nałożyłam zaledwie dwie warstwy tak, aby moje naturalne paznokcie delikatnie prześwitywały. Właśnie ten efekt podoba mi się najbardziej. Da się uzyskać nieco pełniejsze krycie, ale nie lubię mieć aż tylu warstw lakieru, jeśli mi na tym nie zależy, więc noszę maksymalnie trzy i bardzo rzadko dokładam czwartą. Jeżeli Extend 5 in 1 stosuję wyłącznie jako bazę, daję następnie dwie warstwy koloru i warstwę topu no wipe. Muszę przetestować jeszcze jedną opcję stylizacyjną, ponieważ jestem bardzo ciekawa, jak nowe lakiery Semilac wyglądają w połączeniu z pyłkami.

Czy warto przetestować to cudo? Według mnie jak najbardziej. Szczególnie, jeżeli nie ma się wprawy w robieniu hybryd. Cena - 39 zł - nie jest wygórowana i zdecydowanie niższa, niż gdybyśmy miały kupić wszystkie pięć buteleczek. Ten jeden lakier baaardzo ułatwia pracę, a daje taki sam piękny efekt, jak pozostałe lakiery Semilac :). 

Polecany film


Komentarze

Ładowanie komentarzy...

Dodaj komentarz

Użytkownik niezalogowany

24 stycznia 2019, 14:24

Zobacz także

Nasze propozycje