Poprzedni artykuł: Myślisz, że nie umiesz robić kresek eyelinerem? Zobacz te makijaże, a... Następny artykuł: Najgorsze błędy przy przedłużaniu rzęs. Tylko zobacz te zdjęcia!

Malujemy i... zrywamy. Jak działają szminki typu peel-off?

Makijaż, , tagi: usta, pomadka do ust
Mają zapewniać piękny kolor ust przez 12 godzin. Czy szminki peel-off naprawdę działają?

Ten kosmetyk przywędrował do Polski ze Wschodu. Tam farbowanie ust szminką jest powszechne. Te pomadki można spotkać w niemal każdym sklepie. Ale jeżeli chcesz je przetestować, musisz niestety zamówić je ze strony internetowej. W Polsce nie są jeszcze dostępne w sklepach.

Źródło: Pinterest

Produkt ma konsystencję bardzo gęstego błyszczyka, który zastyga na ustach. Zamknięty jest w smukłej tubce, z aplikatorem. Mamy jednak wątpliwości, co do tego, czy jest on precyzyjny… Aby uzyskać trwały i naturalny efekt, należy położyć równą warstwę. Nawet jeżeli zamówisz wściekle różowy lub krwistoczerwony kolor, na ustach pozostanie o wiele bardziej stonowana barwa.

Sekret tych szminek polega na tym, że po wyznaczonym przez producenta czasie, należy zerwać zaschniętą warstwę z ust.

Producenci obiecują zwykle, że trwałość ich produktu to nawet 12 godzin. Tymczasem YouTuberki urodowe, między innymi Maxineczka oraz Panna Joanna, przetestowały tę szminkę typu peel-off i twierdzą, że to nie zawsze jest prawda. Trwałość określają zwykle na kilka godzin pod warunkiem, że w tym czasie nie jemy i nie pijemy. Blogerki urodowe przestrzegają też, że trudno nałożyć równo barwnik - po zerwaniu szminki  na wargach pozostają plamy.

Te kosmetyki różnią się również ceną. Czasami jest to kilkanaście złotych, a innym razem nawet kilkadziesiąt.

Polecany film


Zobacz także

Komentarze

Ładowanie komentarzy...

Dodaj komentarz

Użytkownik niezalogowany

18 kwietnia 2019, 14:24

Zobacz także

Nasze propozycje