Poprzedni artykuł: Jennifer Lopez ma zawsze nienaganny makijaż, ale tym razem zaliczyła w... Następny artykuł: Przed wami wielki finał plebiscytu na tytuł „Influencer Roku 2020”

Jak i czym myć sztuczne rzęsy?

Makijaż,
,
, tagi: sztuczne rzęsy
Mycie sztuczny rzęs nie jest prostą sprawą, bardzo łatwo doprowadzić do poluzowania wiązań z naturalnymi rzęsami. Jak i czym myć rzęsy, aby cieszyć się efektem przez kilka tygodni?

Prawidłowa pielęgnacja sztucznych rzęs sprawi, że będziemy mogły cieszyć się efektem cały miesiąc. Jeśli jednak nie będziemy się trzymać podstawowych zasad, w ciągu kilku dni możemy stracić przedłużone rzęsy lub zyskać nieestetyczne prześwity. Jednym z najważniejszych punktów pielęgnacji jest regularnie mycie sztucznych rzęs, które łatwo zbierają makijaż, kurz i zanieczyszczenia. To nie tylko kwestia kosmetyczna, ale również higieniczna. W jaki sposób i czym myć rzęsy, aby nie naruszyć wiązań z naszymi naturalnymi rzęsami?

jak myć sztuczne rzęsy

Jak myć sztuczne rzęsy?

Wykonując demakijaż najlepiej użyć patyczka higienicznego. Moczymy go w płynie micelarnym do demakijażu i delikatnie dotykamy powiek usuwają zanieczyszczenia. Rzęsy przemywamy delikatnie, uważając przy tym, aby nie używać zbyt dużej ilość wody. Moczenie rzęs w wodzie sprawi, że szybciej poluzują się wiązania i zaczną one wypadać. Jeśli rzęsy są mocno zanieczyszczone, to w tym momencie możemy również użyć szamponu do rzęs przedłużanych. Od razu po myciu rzęs przechodzimy do ich suszenia. Możemy do tego wykorzystać papierowy ręcznik. Bardzo delikatnie dociskamy go rzęs od góry, nie pocierając ich. Przykładamy do momentu, aż rzęsy nie będą zostawiać mokrych śladów na ręczniku.

Bardzo duże znaczenie ma okres 48 godzin od założenia rzęs, gdyż w tym momencie klej się utrwala. Przez ten czas nie należy pod żadnym pozorem myć i moczyć rzęs.

Czym myć sztuczne rzęsy?

Najważniejsze jest to, aby w żądnym wypadku nie myć rzęs tłustymi produktami. Na pewno nie sprawdzą się tutaj mleczka do demakijażu czy płyny dwufazowe. Po takim kosmetyku rzęsy bardzo szybko by odpadły. Najlepiej użyć samej, dość chłodnej wody lub specjalnych szamponów do mycia rzęs. Trzeba również pamiętać, aby nie korzystać z wacików higienicznych. Mikrowłókna mogą się wczepiać w rzęsy. Potem trudno je usunąć, a trwałość rzęs może być mniejsza. Możemy również wyposażyć się w specjalne akcesoria, na przykład pędzelek do czyszczenia rzęs.

Jak pielęgnować sztuczne rzęsy?

Istnieje kilka zasad, które sprawią że będziecie się cieszyć sztucznymi rzęsami o wiele dłużej. Zazwyczaj trzeba się liczyć z faktem, iż każdego dnia wypadania nam mniej więcej po jednej rzęsie/kępce z każdego oka. Jeśli jednak zauważymy, że rzęs wypada więcej, powodem może być albo nieprawidłowe założenie rzęs, albo ich nieprawidłowa pielęgnacja.

Podstawowe zasady pielęgnacji przedłużanych rzęs:

  • nie pocieramy oczu,
  • należy unikać korzystania z sauny i długich, gorących kąpieli,
  • nie stosujemy tłustych substancji w okolicach oczu, np. płynów dwufazowych, korektorów,
  • nie używamy zalotki i tuszu do rzęs,
  • nie należy spać na brzuchu,
  • nigdy nie czeszemy rzęs od samej nasady włosków.
zdjęcia: iStock

Polecany film


Komentarze

Ładowanie komentarzy...

Dodaj komentarz

Użytkownik niezalogowany

29 lutego 2020, 14:00

Nasze propozycje