Poprzedni artykuł: Paznokcie na lato 2020 - jakie będą najmodniejsze? Następny artykuł: Paznokcie na wesele - jaki manicure będzie rządził w 2020 roku?

Jak malować rzęsy? 3 sposoby, dzięki którym będą spektakularnie długie i pogrubione

Makijaż, , tagi: makijaż oczu, malowanie rzęs
Piękne, podkreślone spojrzenie to nie tylko zasługa doskonałego tuszu do rzęs, ale także metody jego aplikacji. Jak malować rzęsy, aby były podkręcone i niesklejone? Mamy dla was trzy przydatne rady.

Na pozór czynność malowania rzęs wydaje się dość prosta - wystarczy przesuwać szczoteczką tuszu od nasady rzęs, aż po ich końce, aby przyciemnić włoski. Istnieją jednak triki, tak jak w przypadku aplikacji podkładu czy robienia kreski na powiece, które ułatwią nam malowanie rzęs, a przy okazji sprawią, że nasze spojrzenie będzie jeszcze lepiej podkreślone.

Zobacz także: TOP 5 najlepszych tuszów do rzęs

Jak malować rzęsy - wybór odpowiedniego tuszu

Wybierając tusz do rzęs przede wszystkim powinniśmy kierować się efektem, jaki chcemy uzyskać - wydłużenie, pogrubienie, a może efekt sztucznych rzęs. Warto zwrócić uwagę także na rozmiar szczoteczki w stosunku do naszego oka i długości rzęs. Jeśli mamy dość małe oczy, duża szczoteczka z długimi włosami może nam tylko utrudniać codzienne malowanie się i sprawiać, że zamiast tuszować dokładnie rzęsy, będziemy brudzić sobie tuszem powiekę. Dobrym nawykiem jest także każdorazowe wytarcie szczoteczki tuszu przed użyciem o chusteczkę lub jego opakowanie. Dzięki temu nadmierna ilość tuszu nie oblepi nam rzęs.

jak malować rzęsy

Zdjęcia własne

Równie ważny jest rodzaj szczoteczki - silikonowa zwykle jest o wiele bardziej precyzyjna i to dobry wybór jeśli nie mamy zbyt wiele wprawy w malowaniu rzęs, a zależy nam na rozdzieleniu włosów. Z drugiej zaś strony klasyczna spiralka zazwyczaj jest o wiele szybsza w użyciu - często wystarczy jedno wprawne pociągnięcie, aby pokryć z jej pomocą każdą rzęsę.

Jak malować rzęsy - podkręcenie rzęs bez zalotki

Jeśli nauczymy się tuszować rzęsy tuż od ich nasady, delikatnie przekręcając szczoteczką w trakcie przesuwania jej po rzęsach, nie będziemy miały potrzeby używania zalotki. Jak to możliwe? W ten sposób podniesiemy rzęsy, a obracanie szczoteczką sprawi, że tusz dokładnie oblepi rzęsy. Przy okazji jedna warstwa da nam naturalny efekt, a w razie potrzeby możemy zaaplikować kolejną w ten sam sposób, co da nam spektakularny efekt podkreślenia i przyciemnienia rzęs.

Nie powinniśmy malować rzęs od góry - taka metoda pogrubi rzęsy, ale i sprawi, że staną się cięższe, a efekt podkręcenia ku górze zmaleje. Co więcej, łatwo w ten sposób ubrudzić górną powiekę przy nasadzie rzęs.

Jeżeli zależy nam na naturalnym pogrubieniu włosów, w trakcie tuszowania rzęs możemy jednocześnie otwierać i zamykać oko. Do tej metody przyda się najlepiej klasyczna spiralka. Po kilkukrotnym przejechaniu szczoteczką po rzęsach powinniśmy uzyskać dokładnie wytuszowane włoski, ale bez ich sklejenia. 

Jak malować dolne rzęsy?

Zwykle najbardziej zależy nam na podkreśleniu górnych rzęs, a dobrze wytuszowane dolne rzęsy również otwierają oko i dodają urody. Nigdy nie powinniśmy jednak przesadzać z ilością tuszu nałożoną na dolne rzęsy. O ile na górnych dość łatwo je rozdzielić i wyczesać, o tyle na dolnych nadmiar może skończyć się koniecznością zmywania kosmetyku i aplikowania go jeszcze raz. 

Najskuteczniejszą metodą malowania dolnych rzęs jest aplikowanie go samą górą szczoteczki od tuszu, najlepiej wcześniej otartą w chusteczkę. W ten sposób mamy największą kontrolę nad tym jak i gdzie nakładamy produkt, nie musimy obawiać się sklejenia, mamy łatwość w rozdzieleniu i wydłużeniu dolnych rzęs. 

Zobacz także: Laminowanie rzęs - na czym polega?

Źródło zdjęcia głównego: Istock

Polecany film


Komentarze

Ładowanie komentarzy...

Dodaj komentarz

Użytkownik niezalogowany

10 lipca 2020, 11:32

Nasze propozycje