Poprzedni artykuł: 8 najlepszych eyelinerów w pędzelku z KWC! Następny artykuł: 6 tricków, dzięki którym nałożysz korektor pod oczami jak profesjonali...

Jak najlepiej myć pędzle do makijażu?

Dobre pędzle do makijażu nie są tanie, dlatego warto o nie dbać – dzięki temu będziesz mogła używać ich przez długie lata. Oto najlepsze metody, dzięki którym szybko i dokładnie wyczyścisz pędzle.

Mycie pędzli do makijażu

Dlaczego warto myć pędzle? Bo na włoskach zbierają się bakterie, sebum, resztki kosmetyków, kurz i inne zanieczyszczenia, które mogą podrażniać skórę, a  nawet powodować wysyp niedoskonałości. Jeśli masz trądzik to brudne pędzle mogą go nasilać!

W czym myć pędzle do makijażu?

Każda z nas ma swoją ulubioną metodę – specjalny płyn do prania pędzli, szare mydło, delikatny szampon do włosów czy antybakteryjne mydło w płynie. Niektóre dziewczyny robią własną mieszankę, której używają do czyszczenia pędzli.

Rękawice do mycia pędzli

Jeśli mycie pędzli uważasz za przykry i czasochłonny obowiązek, musisz koniecznie wypróbować silikonowe rękawice. Wystarczy zwilżyć pędzel, nanieść odrobinę szamponu lub mydła i potrzeć włosie o wystające wypustki – w kilka sekund wyczyścisz każdy, nawet najbardziej brudny pędzel!

Pamiętaj – podczas mycia pędzli włosie powinno być skierowane ku dołowi, żeby woda nie dostawała się do środka pędzla – to sprawia, że klej się rozpuszcza, a trzonek pęcznieje od wilgoci.

Suszenie pędzli do makijażu

To bardzo ważny etap, który wpływa na żywotność pędzli. Po umyciu odciśnij włosie delikatnie w papierowy lub bawełniany ręcznik.

  • nie susz pędzli na kaloryferze ani za pomocą suszarki
  • nie stawiaj mokrych pędzli włosiem do góry – woda spłynie w dół i uszkodzi trzonek
  • pędzle susz rozłożone na płasko lub włosiem do dołu – w internecie znajdziesz specjalne ‘suszarki’ do pędzli, które ułatwiają ten sposób suszenia
zdjęcia: Fotolia

Polecany film


Komentarze

Ładowanie komentarzy...

Dodaj komentarz

Użytkownik niezalogowany

21 marca 2019, 06:30

Zobacz także

Nasze propozycje