Poprzedni artykuł: Oliwia ze ŚOPW zrobiła teściowej makijażową metamorfozę - wygląda na 2... Następny artykuł: Ten metaliczny eyeliner i cień do powiek zapewnia spektakularny i trwa...

Jak nakładać rozświetlacz - 3 praktyczne rady

Dowiedz się, jak nakładać rozświetlacz, aby wyglądać naturalnie i podkreślić atuty swojej urody. Przestrzegamy przed popularnymi błędami, które mogą popsuć rozświetlający makijaż twarzy.

Poprawne nakładanie rozświetlacza pozwala uzyskać pożądany efekt mokrej skóry, a rozświetlony makijaż twarzy to mocny trend od kilku lat. Naturalny efekt glow dodaje skórze zdrowego wyglądu i sprawia, że od razu wyglądamy kilka lat młodziej. Używając rozświetlacza musimy jednak uważać na kilka błędów, które mogą skutecznie popsuć nasz make-up. 

jak nakładać rozświetlacz

Źródło: Instagram

Zobacz także: Najlepsze rozświetlacze do twarzy

Jak nakładać rozświetlacz na twarz?

Rozświetlacz to kosmetyk odbijający światło. Im więcej drobno zmielonych pigmentów, tym bardziej 'mokry' efekt. Wszędzie tam, gdzie nałożymy rozświetlacz uzyskamy uwypuklenie tej partii twarzy. Dlatego to kosmetyk, z którym powinniśmy być ostrożni podczas aplikacji. Jak nałożyć go, aby nie zrobić sobie krzywdy? Pamiętaj o następujących radach.

Przygotowanie cery przed aplikacją rozświetlacza

Bardzo ważne jest odpowiednie przygotowanie cery przed nałożeniem rozświetlacza. Powinna ona być oczyszczona, wygładzona, a jeśli posiadamy przebarwienia i blizny, dobrze zakamuflowana. W przeciwnym razie każde pociągnięcie pędzlem z rozświetlaczem dodatkowo uwypukli te niedoskonałości. Z rozświetlacza powinny zrezygnować osoby, których struktura cery jest bardzo nierówna - odbijające światło pigmenty jeszcze bardziej uwidocznią te nierówności. Zamiast tego mogą one zastosować delikatnie rozświetlający puder lub podkład. 

Gdzie nałożyć rozświetlacz?

Jeśli stosujemy intensywny, rozświetlający pigment, powinniśmy mocno uważać z ilością nakładanego produktu, a podczas aplikacji mieć pewność, że panujemy nad kosmetykiem. Skupiamy się tylko na wybranych partiach twarzy, które świadomie podkreślamy rozświetlaczem. Jeśli zbyt duża ilość kosmetyku przemieści się na nałożony wcześniej bronzer albo za mocno pokryje czoło, efekt nie będzie zadowalający. Dlatego rozświetlacz najlepiej aplikować małym puchatym lub ściętym pędzlem i przesuwać nim po kości policzkowej w stronę skroni, a w drugą stronę maksymalnie do środka policzka.

Kolejne miejsca, gdzie możemy zaaplikować rozświetlacz to łuk kupidyna i końcówka nosa - tu dosłownie muskamy końcówką pędzla z odrobiną produktu. Jeśli zależy nam na mocnym efekcie możemy jeszcze dodać trochę rozświetlacza na środek brody i czoła. Unikajmy aplikacji dużej ilości rozświetlacza na powiekę tuż nad brwią. W modnym ostatnio makijażu foxy eyes w ogóle nie dojeżdżamy rozświetlaczem do skroni (koncentrujemy się tylko na strefie nad bronzerem) ponieważ może to dawać wrażenie opadania powieki. 

 

Jak nakładać rozświetlacz na cerę tłustą i trądzikową?

Stosując rozświetlacz na twarz musimy pilnować, aby skóra nie wyświecała się dodatkowo w strefie T. Osoby o mieszanej i tłustej skórze muszą szczególnie na to uważać. Rozświetlacz w połączeniu z przetłuszczającą się cerą potrafi się ważyć, co daje nieestetyczny efekt na twarzy. Stosując rozświetlacz warto zawsze mieć przy sobie matujący sypki puder, aby małym pędzlem w trakcie dnia przyprószyć zbierające się sebum w okolicy policzków i nosa. W ten sposób przedłużymy trwałość makijażu i sprawimy, że będzie prezentował się bez zarzutu, przez cały dzień. 

Źródło zdjęcia głównego: Instagram

Polecany film


Komentarze

Ładowanie komentarzy...

Dodaj komentarz

Użytkownik niezalogowany

8 lipca 2020, 00:59

Nasze propozycje