Poprzedni artykuł: Sprawdź, jak redakcja oceniła podkład True Match od L'Oreal Paris Następny artykuł: Już nie french i nie ombre... Manicure high-heel nails podbija Instagr...

Rybia kreska zamiast kociej kreski na oku? Ten trend po prostu musisz poznać!

Makijaż, , tagi: kreska na oku
Ciężki make-up odchodzi w niepamięć. Teraz cały makijaż podkreślający oko możemy wykonać za pomocą zaledwie dwóch kosmetyków, którymi utworzymy najmodniejszą kreskę – fishtail eye.

Kiedy masz ochotę czasami odpocząć od efektu smoky, postaw na rybią kreskę. Ona w równie spektakularny sposób podkreśli oczy, a przy okazji pozwoli Ci zaoszczędzić czas o poranku. Przygotowania do wyjścia wreszcie nie będą trwały wieki, a cały makijaż zajmie Ci nie więcej niż 15 minut.

Źródło: Pinterest

Technika malowania rybiej kreski polega na tym, by połączyć kreskę na górnej powiece z tą na dolnej, a następnie wyciągnąć ku górze. Efekt, jaki uda nam tym sposobem osiągnąć, jest delikatny, ale wystarczająco zauważalny i rzeczywiście może przypominać nieco rybi ogon.

Zobacz także:Kocia kreska ma poważną konkurencję, bo.. nadciąga psia kreska!

Warto również postawić na zupełnie inny kolor kreski niż czarny, bo makijaż naszego oka stanie się w ten sposób niebanalny i tylko na tym zyska. Dobrym pomysłem są odcienie szarości, brązu, butelkowej zieleni, a także borda. Tak wyróżniający się akcent możemy zestawić w duecie z równie mocnym kolorem pomadki, która na tle minimalnie wykonturowanej twarzy będzie pięknie kontrastować.

Aby wykonać ten makijaż oka, potrzebujemy również pędzelka do malowania jaskółek – skośnego lub długiego, ale cienkiego. Malujemy wybranym kolorem kreskę na powiece starając się przy tym nie zachowywać zbyt równych krawędzi. Powinny być delikatnie rozmyte. Na jej zakończeniu tworzymy charakterystyczny ogonek skierowany ku górze. To samo powtarzamy na dolnej powiece, używając przy tym odrobinę jaśniejszego odcienia. Łączymy obie kreski tylko w kąciku oka albo wcale i pozostawiamy pustą przestrzeń. Możemy również wykonać lustrzane odbicie. Na koniec na linię wodną oka nakładamy cielistą lub czarną kredkę i tuszujemy rzęsy.

Zdjęcie główne: Pinterest

Polecany film


Zobacz także

Komentarze

Ładowanie komentarzy...

Dodaj komentarz

Użytkownik niezalogowany

20 marca 2019, 16:17

Zobacz także

Nasze propozycje