Poprzedni artykuł: Kylie Jenner wprowadza na rynek nowe kosmetyki Następny artykuł: Pomysł na oryginalny makijaż: podwójna kreska eyelinerem

Jak pielęgnować paznokcie po manikiurze hybrydowym?

O zaletach hybrydy nie trzeba cię przekonywać – jest niezawodna, trwała, wygląda nienagannie nawet po dwóch tygodniach kąpania się w morzu, sadzenia kwiatków w ogródku albo robienia przetworów. Ale to, co wygodne dla ciebie, niekoniecznie jest zbawienne dla twoich paznokci. Jak im pomóc po wielu tygodniach odwodnienia?

Większość manikiurzystek radzi, żeby zdejmować hybrydę po upływie dwóch tygodni, nawet jeśli jeszcze nie odpryskuje. Odradza się noszenie takiego manikiuru więcej niż trzy razy z rzędu. Po kilku dwutygodniowych cyklach pozwól swoim paznokciom odpocząć.
Na początek spiłuj je na krótko, bo wtedy szybciej się regenerują.

Zrób paznokciom relaksującą kąpiel, do wody dodając kilka kropli oliwy z oliwek, mleka i soku pomarańczowego. Zamiast pokrywać płytki kolejnymi warstwami lakieru przez kilka pierwszych dni ogranicz się do nabłyszczającej odżywki, która wpisuje się w zasadę make up no make up, tyle że na paznokciach!

Jeśli paznokcie są bardzo zniszczone, zrób im nocną kurację. Posmaruj kremem całe dłonie, a następnie włóż rękawiczki, dzięki którym składniki odżywcze wnikną w paznokcie, podczas gdy ty będziesz słodko śnić.

Po hybrydzie zniszczona może być także skóra dłoni obok paznokci. Smaruj skórki kremami z witaminą E, oliwą z oliwek albo olejkiem kokosowym. Latem szczególnie ważna jest ochrona przed szkodliwym działaniem promieni słonecznych.

To dotyczy także wrażliwej skóry dłoni, a nawet twoich paznokci, które mają po hybrydzie tendencję do łamania się, przesuszania i rozdwajania. Po tygodniu intensywnego nawilżania twoje paznokcie odzyskają formę, a ty możesz wrócić do salonu piękności.

Wybierasz neony czy pastele?

Zobaczcie także:  Nowy trend: smocze wzory na paznokciach

zdjęcia: Fotolia

Polecany film


Komentarze

Ładowanie komentarzy...

Dodaj komentarz

Użytkownik niezalogowany

20 marca 2019, 08:01

Zobacz także

Nasze propozycje