Poprzedni artykuł: Hit czy kit: błyszcząca twarz Następny artykuł: Makijaż na Euro 2016 na Instagramie- wyniki konkursu

Jak rozpoznać podróbki kosmetyków Benefit?

Kosmetyki Benefit, zamknięte w uroczych, utrzymanych w stylistyce retro opakowaniach, to kosmetyczny must have niejednej z nas. Nie są tanie, więc wiele dziewczyn szuka okazji. Nie można też zapominać o wymianach na forum – nic tak dobrze nie wpływa na popularność wątku wymiankowego, jak wrzucenie w tytule „Benefit” czy innej pożądanej marki. Właśnie z uwagi na wymiany, chciałabym zwrócić uwagę na kilka ważnych elementów, które pozwolą rozpoznać, czy mamy do czynienia z oryginałem, czy z podróbką kosmetyku Benefit.

Pierwsza rzecz: sprawdź, czy taki kosmetyk w ogóle istnieje. Jeśli nie ma go w ofercie marki, to albo nigdy nie istniał, albo został wycofany. Jeśli został wycofany, to może egzemplarz, który ktoś oferuje, nie nadaje się już do użytku?

Zanim pójdziesz dalej w ustalaniu wymiany, sprawdź kod ważności. Ciąg czterech liter i cyfr musi być nadrukowany na opakowaniu. Jeśli go nie ma, nie ma mowy o oryginale. A jeśli jest, upewnij się, że kosmetyk nadal jest bezpieczny.

Czytaj też: Jak rozpoznać podróbkę Michael Kors?

Następna sprawa, istotna szczególnie w przypadku pudrów Benefit, to naklejka na spodzie. Czy da się ją rozdzielić tam, gdzie jest napisane „peel here”? Jeśli nie, to daruj sobie wymianę.

Kolejna rzecz, która umyka wielu osobom, to literówki. Przyjrzyj się, czy zamiast „powder” nie ma np. „podwer” albo czy London nie jest napisany małą literą. Dobrze jest też mieć oryginał do porównania, bo często różnice są widoczne właśnie w zestawieniu z prawdziwym produktem: opakowanie oryginalnego Lemon-Aid Benefit to jednolity fragment plastiku otaczający kosmetyk, nie składa się z kilku koncentrycznych kręgów. Napis na opakowaniu różu Coralista powinien znajdować się pośrodku, a nie być przesunięty w bok.

Do pudrów Benefit dołączone są pędzelki. Jeśli pędzelek w zestawie z pudrem, który Cię interesuje, wygląda źle – gubi włoski, jest zmierzwiony, a uchwyt pęknięty – albo był bardzo źle traktowany przez właścicielkę, albo nie jest oryginalny. W tym pierwszym przypadku warto się zastanowić, jak w takim razie traktowany był sam kosmetyk.

Poproś też o swatch kosmetyku na ręce. Jeśli jest używany, nikt nie powinien się sprzeciwić takiej prośbie. Kosmetyki Benefit mają charakterystyczne kolory – np. Benetint daje bardzo nasycony, głęboki odcień różu. Podróbka jest prawie przezroczysta. Swatche oryginalnych kosmetyków można znaleźć w internecie – dziewczyny z anglojęzycznych blogów zwykle nie kupują podróbek, więc możesz oprzeć się na ich wiedzy.

Czytaj też:  Jak rozpoznać podróbkę torebki Louis Vuitton

Jeśli masz już kosmetyk u siebie, powąchaj go. Oryginalne kosmetyki nie będą pachnieć chemicznie. Jeśli kosmetyk pachnie nieprzyjemnie, staro – mógł zostać zanieczyszczony, mógł być źle przechowywany (gorąca, wilgotna łazienka to nie jest najlepsze miejsce na puder do twarzy, zwłaszcza jeśli stoi na półce nad wanną).

W razie wątpliwości, pisz do mnie: podrobkowowielkie@gmail.com

Anna Gidyńska

Polecany film


Komentarze

Ładowanie komentarzy...

Dodaj komentarz

Użytkownik niezalogowany

26 kwietnia 2019, 16:14

Zobacz także

Nasze propozycje