Poprzedni artykuł: 10 kultowych tuszów do rzęs z KWC Następny artykuł: Nowa, unikalna szminka AVON – Twoje usta ją pokochają!

Perfekcyjna, klasyczna kreska krok po kroku!

Masz problem z narysowaniem perfekcyjnej kreski? Sprawdź, jak w łatwy sposób tworzyć idealne kreski na powiece!

Perfekcyjna kreska na powiece krok po kroku:

Perfekcyjna klasyczna kreska

1. Jeśli jesteście bardzo początkujące w robieniu kresek na powiekach, to pomocnym trikiem może okazać się namalowanie kropek wzdłuż górnej linii rzęs. Ich wysokość będzie określać grubość kreski. Wystarczy je ze sobą połączyć i tym sposobem uzyskamy pożądaną linię. U mnie kropki są dosyć wysokie, bo chcę namalować grubą kreskę. 

2. Następnie łączę kropeczki ze sobą i wypełniam kreskę czarnym cieniem. Jeśli nie macie wprawy z płynnym eyelinerem, to dobrze jest najpierw zacząć rysować kreskę czarnym cieniem i zwilżonym, skośnym pędzelkiem. Łatwiej będzie można usunąć niedoskonałości, niż w przypadku eyelinera, który szybko zasycha.

Perfekcyjna klasyczna kreska

3. Teraz czas wyciągnąć kreskę w zewnętrznym kąciku. Ciekawym trikiem na równą podstawę tzw. „jaskółki” jest przyklejenie bezbarwnej taśmy  klejącej. Ważne jest, aby przykleić ją pod odpowiednim kątem. Kreska powinna stanowić przedłużenie dolnej powieki i tym powinnyśmy się kierować.

4. Zaczynam wyciągać kreskę używając czarnego cienia i skośnego pędzelka. Jeśli rysowanie kresek sprawia Wam trudność, to spróbujcie posłużyć się właśnie skośnym pędzlem. Jak dla mnie jest to najwygodniejsze narzędzie do eyelinera. Ważne, aby pędzel być cienki i idealnie ścięty.

Perfekcyjna klasyczna kreska

5. Aby kreska była bardzo czarna i jednocześnie trwała, to poprawiam ją żelowym, wodoodpornym eyelinerem.

6. Wszelkie nierówności „czyszczę” korektorem, aby uzyskać jak najbardziej ostre krawędzie kreski.

Kreska jest gotowa!

Perfekcyjna klasyczna kreska

Sprawdź również: jak nie postarzać się makijażem

Odwiedź blog autorki: kosmetyczna-hedonistka.blogspot.com

Polecany film


Zobacz także

Komentarze

Ładowanie komentarzy...

Dodaj komentarz

Użytkownik niezalogowany

28 lutego 2020, 19:26

Nasze propozycje