Poprzedni artykuł: Już nie french i nie ombre... Manicure high-heel nails podbija Instagr... Następny artykuł: Wiemy, które czerwone szminki zasługują na uwagę. Szczególnie w walent...

Brudzisz skórki podczas malowania paznokci? Ta sztuczka ułatwia życie :)

Makijaż, , tagi: manicure, wazelina
Każda z nas chyba wie, jak trudno jest wyczyścić nadmiar lakieru z okolic paznokci. A wystarczy zabezpieczyć odpowiednio te miejsca, aby zaoszczędzić sporo czasu na późniejszych poprawkach.

Potrzebujesz zaledwie jednego i to w dodatku bardzo taniego kosmetyku, aby raz na zawsze uporać się z problemem zalewania skórek. I możemy się założyć, że nawet teraz znajdziesz u siebie w domu... wazelinę :). To właśnie dzięki niej uda ci się przebrnąć przez wykonywanie manicure w domu, a twoje paznokcie będą wyglądały jak po wyjściu od profesjonalnej kosmetyczki!

Zobacz także:Ten zapomniany kosmetyk wraca do łask! Jest bardzo tani, ale fenomenalnie działa na włosy i skórę

I mimo że do tej pory za najlepszy sposób chronienia skórek przed zalaniem uważano klej, to wazelina przy okazji pielęgnuje nasze dłonie. Nie powoduje podrażnień ani też nie uczula, zatem jest w pełni bezpieczna.

Jak wykonać manicure z użyciem wazeliny?

Po wypiłowaniu paznokci oraz odepchnięciu skórek możesz wreszcie przystąpić do działania. Przygotuj zatem wazelinę oraz patyczek kosmetyczny. Zamocz wacik w kosmetyku, ale nie nabieraj za dużo, bo wazelina pod wpływem ciepła skóry zacznie się rozpuszczać i zaleje całą płytkę. Tłusta warstwa powinna być cienka. Jeżeli przypadkowo nałożysz produkt na paznokieć, przetrzyj go zmywaczem i zacznij jeszcze raz.

Źródło: Pinterest

Odpowiednio zabezpieczone skórki zapobiegną barwieniu ich, a także osadzaniu się lakieru w rowkach między paznokciem a skórką. Jeśli już wybrałaś kolor, teraz możesz przystąpić do malowania. Najpierw nałóż bazę, która przedłuży trwałość manicure. Następnie pokryj paznokcie dwoma warstwami lakieru. Użyj jeszcze top coatu, który nada połysku. Kiedy wszystko wyschnie, wazelinę możesz wmasować w skórki lub po prostu wytrzeć wacikiem.

Spróbujecie?

Zdjęcie główne: Pinterest 

Zobacz także: Jak szybko wysuszyć lakier?

Polecany film


Zobacz także

Komentarze

Ładowanie komentarzy...

Dodaj komentarz

Użytkownik niezalogowany

22 lutego 2020, 17:59

Nasze propozycje