Poprzedni artykuł: Klasyczny manicure trwały jak hybrydowy? Z tym lakierem za mniej niż 1... Następny artykuł: Czy dojrzała cera i mocny makijaż to dobre połączenie? Zobaczcie te zd...

Wystarczył jeden kosmetyk, aby perfekcyjnie zakryć zaczerwienienia na cerze

Jak szybko pozbyć się trądziku? Wystarczy wykorzystać jeden kosmetyk, aby perfekcyjnie zakryć zaognione niedoskonałości.

Ta brytyjska vlogerka urodowa nie ma idealnej cery i wcale się tego nie wstydzi. Z trądzikiem walczy od dawna, ale trudno jej wyleczyć tak problematyczne zmiany. Dlatego zakrywa je makijażem. Jednak jej sposób nie wszystkim przypadł do gustu.

Zdjęcie główne: Screen z Instagram.com/emeraldxbeauty

Zakrywanie trądziku makijażem

Vlogerka wykorzystała zaledwie jeden kosmetyk, aby zakryć nieestetyczne wypryski. W komentarzach natychmiast pojawiły się głosy na temat tego, w jaki sposób wykonuje makijaż. Nie da się jednak ukryć, że perfekcyjnie posługuje się zielonym korektorem, którego zadaniem jest zniwelowanie wszelkich zaczerwienień

Używanie tego typu produktów wymaga pewnej wiedzy i umiejętności. Zwykle tak intensywny kolor przebija przez podkład, ponieważ trudno jest go dokładnie rozprowadzić. A vlogerka pokazuje, jak w łatwy sposób można zapobiec makijażowej katastrofie, co w przypadku kremowych korektorów jest czasami nieuniknione.

Zaczyna od rozprowadzenia zielonego korektora w miejscach, które wymagają większego krycia - na policzkach, czole i brodzie. Robi to syntetycznym, niewielkim pędzlem z mocno zbitym włosiem. Następnie nanosi na twarz kilka kropel olejku, który ułatwi jej rozprowadzenie gąbką korektora. Dzięki temu zmienia się nieco jego konsystencja - nie jest tak tępa i dużo łatwiej można niewielką ilość rozprowadzić na znacznie większym obszarze. Następnie vlogerka nakłada palcami niewielką ilość podkładu, a cienie pod oczami zakrywa czerwoną pomadką. Całość konturuje i spryskuje mgiełką utrwalającą.

Kiedy vlogerka dodaje makijażowe wideo na swój Instagram, w komentarzach natychmiast pojawia się wielu hejterów-doradców. Komentujący jej zdjęcia i filmiki są dość nachalni. Podpowiadają jej, jakich domowych receptur, lekarstw czy produktów powinna użyć, aby pozbyć się wyprysków. Niektórzy odradzają jej również noszenie makijażu twierdząc, że tylko pogarsza cerę. Są przekonani, że vlogerka nie robi nic, aby ulżyć cerze. W rozmowie z allure.com powiedziała:

Nagrywam tego typu wideo, bo chcę pokazać dziewczynom takim, jak ja, że nie powinny bać się zakrywania niedoskonałości makijażem. Dzięki niemu mogą czuć się piękne. Chcę również udowodnić wszystkim, że nawet mając trądzik, można czuć się świetnie we własnej skórze. 

Niemiłe uwagi, a czasami również agresywne vlogera stara się ignorować, ale niedawno postanowiła odnieść się do tego, co internauci piszą w komentarzach. Dlatego w opisie do najnowszego wideo pojawiła się pewna adnotacja. W podpisie możemy przeczytać:

Tak, mam trądzik i odczepcie się wreszcie od tego. Ludzie z niedoskonałościami również mogą nosić makijaż!

Jeżeli szukacie dobrych, zielonych korektorów, które pomogą wam zniwelować spore zaczerwienienia, zerknijcie poniżej. Znamy kilka takich, które warto przetestować:

Makeup Revolution, Moro, Camouflage Corrector Palette - 40 zł
Catrice, Camouflage Cream, Anit-Red - 13 zł
Artdeco, Cover & Correct, Color Correct Stick - 48 zł
Max Factor, CC Colour Corrector Stick - 52 zł
Maybelline, Master Camo, Color-Correcting Pen - 35 zł

Używałyście kiedyś zielonego korektora? :)

Zdjęcie główne: Screen z Instagram.com/emeraldxbeauty

Jeśli wolisz korektor w standardowym kolorze, koniecznie przetestuj te poniżej:

Polecany film


Zobacz także

Nasze propozycje