Poprzedni artykuł: Pudrowa szminka lepsza niż... matowa? Nie wysusza ust, powiększa je i.... Następny artykuł: Odwrócony french ma poważną konkurencję! Wiosną rządzi geometria i wsz...

Wcale nie woda i mydło! Gąbeczkę do makijażu wyczyścisz w... mikrofali!

Masz problemy z doczyszczeniem swoich gąbeczek do makijażu? Przedstawiamy kilka interesujących sposobów, dzięki którym będą idealnie czyste.

Chyba wszystkie kochamy gąbeczki do nakładania makijażu - są niezastąpione w rozprowadzaniu podkładu i korektora. Jednak ta miłość trochę słabnie, gdy przychodzi do nieodzownego czyszczenia... A nie jest to coś, co można by pominąć - niemyte gąbeczki, podobnie jak pędzle, szybko stają się siedliskiem bakterii potencjalnie groźnych dla naszej skóry.

Niemal każda marka akcesoriów do wykonywania makijażu ma w ofercie płyn do ich czyszczenia - to wydaje się być niezłym pomysłem (teoretycznie kto, jak nie producent, ma wiedzieć jak prawidłowo myć swoje produkty?), ale często zmieniamy zdanie patrząc na cenę takiego specyfiku. Poniższe sposoby czyszczenia są bardziej ekonomiczne i, co ważne, nie mniej skuteczne.

Sposób nr 1: Zniszcz bakterie w mikrofali

Ten sposób jest szybki i bardzo skuteczny. Włóż gąbeczkę do niedużej miseczki z odrobiną wody (wystarczy pół szklanki), włóż do mikrofali i ustaw timer na 30 sekund. Odczekaj, aż gąbka wystygnie i wyczyść ją za pomocą delikatnego szamponu dla dzieci nad umywalką. Będzie czysta jak nigdy dotąd!

Sposób nr 2: Płynu do mycia poszukaj w... kuchni

Zamiast markowego specyfiku czy też szamponu do włosów z powodzeniem możesz wykorzystać płyn do mycia naczyń. Najlepiej, żeby był to wariant delikatny dla skóry rąk. Z jego pomocą umyj gąbeczkę w umywalce lub w osobnej miseczce - oczyścisz ją nie tylko z resztek kosmetyków, ale także sebum pochodzącego z Twojej buzi.

Sposób nr 3: Sięgnij po oliwę z oliwek

Ten sposób to poszerzony wariant mycia przy wykorzystaniu płynu do mycia naczyń - zamiast samego detergentu dodatkowo używamy oliwy z oliwek. Jak to zrobić? Na rozłożony kawałek folii aluminiowej wylewamy trochę płynu do naczyń, do którego dolewamy podobną ilość oliwy. Delikatnie mieszamy palcem oba płyny. Następnie przykładamy do mieszanki gąbeczkę, naciskając ją, by wchłonęła jak najwięcej substancji. Gdy jest już nasączona, zawijamy ją w folię i przenosimy do umywalki, by opłukać za pomocą letniej wody. Po takim czyszczeniu gąbeczka będzie nie tylko wolna od brudu, ale także - dzięki oliwie - mniej wysuszona i bardziej odporna na niszczenie.

Który sposób wydaje Wam się najciekawszy? A może znacie inne tricki?

Zobacz też: Top 10: gąbeczki do makijażu - już od 7,6 zł! Którą lubicie najbardziej?

Źródło zdjęcia głównego: Pinterest

Polecany film


Zobacz także

Komentarze

Ładowanie komentarzy...

Dodaj komentarz

Użytkownik niezalogowany

19 marca 2019, 16:44

Zobacz także

Nasze propozycje