Poprzedni artykuł: 5 świątecznych palet cieni do powiek - chcemy je wszystkie :) Następny artykuł: Nie pochłania produktu i jest łatwa w pielęgnacji. Wszyscy mówią o tej...

Minęły 24 lata, a my... nadal malujemy się tak samo?

Makijaż, , tagi: MAC, smokey eyes
Czy naprawdę nic się przez tak długi czas nie zmieniło? Po takim czasie rynek modowy i makijażowi powinien zostać całkowicie zrewolucjonizowany. A tu okazuje, że tak naprawdę wracamy do trendów urodowych sprzed 24 lat!

Użytkowniczka portalu reddit.com znalazła w rodzinnych pamiątkach niezwykle cenne wideo. W 1992 roku na kasecie VHS jej matka nagrała makijaż wykonywany przez profesjonalną wizażystkę marki MAC Cosmetics, a zarazem swoją serdeczną przyjaciółkę - Jane McKay.

To dość niezwykłe zderzenie trendów obecnych z tymi, które panowały 24 lata temu. Jak widać, moda lubi wracać i w to wielkim stylu. Aż miło popatrzeć na obecne urodowe guru serwisu YouTube, które wykonują identyczny makijaż, jak ten, wykonywany w 1992 roku. Wygląda na to, że stylowe połączenia (i marki) nigdy się nie starzeją. A przecież to tylko rozmyte smokey eye i ciemna pomadka.

Na wideo możemy zobaczyć, jak wykonać mocny makijaż „krok po kroku”. W pierwszej kolejności wizażystka nakłada podkład oraz puder. Narzędzie? Gąbka :). Wtedy jeszcze nikt nie wymyślił znanego obecnie BeautyBlendera, ale jak widać zamysł używania tego typu akcesoriów, pojawił się już dużo wcześniej.

Zobacz także:Dlaczego Twój BeautyBlender tak szybko się niszczy?

Kiedy przechodzi do aplikacji cieni do powiek, przypomina o tym, że odpowiednio dobrany kolor potrafi zminimalizować wszelkie niedoskonałości. Nawet wtedy blendowanie było bardzo ważnym punktem w wykonywaniu całego makijażu. McKay wcale nie mniej uwagi poświęciła brwiom modelki. Wyczesanie ich, a następnie podkreślenie za pomocą cieni zbudowało piękną oprawę oka. Brzmi znajomo, prawda? :)

Zdjęcie główne: pinterest.com/pin/341640321713305203

Polecany film


Zobacz także

Komentarze

Ładowanie komentarzy...

Dodaj komentarz

Użytkownik niezalogowany

18 lutego 2019, 21:17

Zobacz także

Nasze propozycje