Poprzedni artykuł: Lekki podkład od twarzy - najlepsze dla cery suchej, mieszanej i tłust... Następny artykuł: Baza pod makijaż Wibo z Rossmanna, która przedłuża trwałość makijażu

Jak wyszczuplić twarz makijażem? 3 szybkie i skuteczne sposoby

Wcale nie musisz sięgać po salonowe zabiegi - kształt twarzy można bez problemu zmienić stosując kilka makijażowych trików. Dowiedz się, jaki makijaż wykonać, aby widocznie wyszczuplić twarz.

Szczupła twarz to marzenie wielu kobiet. Na szczęście istnieją sposoby, dzięki którym można nadać jej pożądanego, smukłego kształtu, który to uważany jest za synonim piękna. Najszybszym i tym najmniej inwazyjnym jest odpowiedni makijaż twarzy. Jak więc się malować, aby wyszczuplić buzię?

Zobacz także: Makijaż dla niebieskich oczu - jaki będzie najlepszy? 

Jak wyszczuplić twarz bronzerem

Bronzer to przyjaciel każdej osoby, która pragnie nieco wysmuklić policzki czy skrócić czoło. Z jego pomocą można nawet zmniejszyć widoczność podbródka oraz nosa. Nie ulega więc wątpliwości, że bronzer to najlepsze narzędzie do zmiany kształtu twarzy. Trzeba jednak użyć go w odpowiedni sposób. 

Po pierwsze bronzera ma być tyle, aby nie był widoczny na pierwszy rzut oka. Nie ma miejsca na brązowe smugi, ale raczej delikatne muśnięciem kolorem. W sieci krąży wiele poradników na temat dokładnego miejsca, w których należy nakładać bronzer, ale ta najważniejsza zasada to aplikowanie bronzera tam, gdzie naturalnie pada cień na twarzy i tam, gdzie najszybciej opala nas słońce. Żeby widocznie wyszczuplić twarz przejedź średniej wielkości pędzlem pod kością policzkową w stronę ust, następnie nałóż kosmetyk pod linię żuchwy.

Zobacz także: 5 najczęstszych błędów podczas nakładania bronzera

Jak wyszczuplić twarz rozświetlaczem 

W opozycji do konturowania twarzy bronzerem stoi uwypuklanie wybranych partii twarzy za pomocą rozświetlacza. Użycie produktu rozświetlającego to doskonały sposób, aby wyszczuplić twarz! Jak to możliwe? Podkreślając nim szczyty kości policzkowych, nosa i łuk kupidyna odwracamy wzrok od owalu twarzy. Światło odbijające się od drobinek rozświetlacza uwypukla jedne cechy, chowając w cień inne. Doskonałe, prawda? 

Jak wyszczuplić twarz makijażem brwi

Dobrym sposobem na optyczne wyszczuplenie twarzy bez konieczności wizyty w gabinecie medycyny estetycznej jest podkreślenie makijażem brwi. Nie bez powodu mówi się, że brwi to ramy twarzy. Odpowiednio dobrane do buzi potrafią odmienić cały jej wygląd, łącznie z optycznym wyszczupleniem policzków. Pod wpływem zmiany brwi, zmieniają się także wszystkie proporcje twarzy. Jakie więc powinny one być? Nigdy przesadnie cienkie, z delikatnym uniesieniem ku górze 2/3 długości. Wypełnienie włosów cieniem lub kredką do brwi, a następnie podniesienie włosów ku górze żelem sprawi, że twarz wyda się smuklejsza i mniej okrągła. 

Źródło zdjęcia głównego: Instagram

Polecany film


Komentarze

Ładowanie komentarzy...

Dodaj komentarz

Użytkownik niezalogowany

29 lutego 2020, 09:35

Nasze propozycje