Poprzedni artykuł: Anna Lewandowska bez sztucznych rzęs i makijażu wygląda jak zupełnie i... Następny artykuł: KWC 2020: Najlepszy tusz do rzęs to Rimmel Wonder'Luxe Volume

Jak zdjąć paznokcie żelowe w domu?

Wizyta w salonie odwołana przez koronawirusa, a odrost na twoich paznokciach ma już prawie miesiąc? Podpowiadamy, jak w bezpieczny sposób pozbyć się przedłużanych paznokci.

Zdejmowanie żeli należy do trudniejszych zadań niż zdejmowanie hybrydy. Nie oznacza to jednak, że nie jesteśmy w stanie zrobić tego same w domu. Bez frezarki to czasochłonny i wymagający cierpliwości proces. Mimo wszystko zrobimy swoim paznokciom o wiele większą przysługę, jeśli samodzielnie zdejmiemy paznokcie żelowe, niż jeśli będziemy czekać z ich uzupełnieniem aż do końca epidemii. 

Jak samodzielnie zdjąć paznokcie żelowe?

Żeby zdjąć paznokcie żelowe potrzebne będzie nam to, czego zwykle używamy do zdejmowania hybrydy lub robienia klasycznego manicure. Nie są wymagane żadne specjalistyczne przyrządy ani kosmetyki. Potrzebujemy jedynie:

  • zmywacz do paznokci na bazie acetonu
  • pilnik do paznokci
  • waciki 
  • folię aluminiową
  • drewniany patyczek do manicure

Zdejmowanie żelowych paznokci zaczynamy od spiłowania warstwy topu, kolorowego lakieru i pierwszej warstwy żelu. Warto zrobić to ostrożnie, aby nie naruszyć delikatnych skórek. Nie musimy się jednak martwić o tak zwane przepiłowanie płytki- warstwa żelu jest na tyle twarda i gruba, że jest to niemal niemożliwe.

Gdy spiłujemy paznokieć tak, że warstwa żelu będzie zdecydowanie cieńsza niż wcześniej, możemy przystąpić do odmaczania paznokci w acetonie. Wacik (najlepiej bezpyłowy) moczymy w zmywaczu do paznokci, następnie przykładamy go do płytki i dokładnie zawijamy kawałkiem folii aluminiowej. W ten sam sposób postępujemy ze wszystkimi paznokciami. Na odmoczenie żelu musimy poczekać około 20 minut, jeśli jednak po tym czasie żel nie będzie w łatwy sposób odchodził od płytki, warto dodać odrobinę acetonu i poczekać kolejne 10 minut. Następnie drewnianym patyczkiem ściągamy żel z paznokcia. Kolejno możemy wypolerować płytkę polerką i nałożyć na nią odżywkę do paznokci.

Ta metoda nie sprawdzi się niestety w przypadku paznokci akrylowych, a także tych wykonanych metodą akrylo-żelu czy polygelu. Taki paznokieć jest na tyle wytrzymały, że nie odmoczy się w acetonie, a jedyne co nam pozostaje w takiejsytuacji to spiłowanie przedłużenia.

Źródło zdjęcia głównego: Instagram

Polecany film


Komentarze

Ładowanie komentarzy...

Dodaj komentarz

Użytkownik niezalogowany

7 kwietnia 2020, 16:01

Nasze propozycje