Poprzedni artykuł: Kultowa marka NA STAŁE w Rossmannie! Koniec z zamawianiem kosmetyków p... Następny artykuł: Najlepsze podkłady do twarzy z apteki - top 5

Manikiurzystka gwiazd zdradza swoje patenty na piękne paznokcie!

Jessica Vartoughian robiła manicure gwiazdom i żonom amerykańskich prezydentów. Jednym z jej patentów na idealnie wyglądające paznokcie jest zaskakująco duża ilość warstw kosmetyków.

Jessica Vartoughian zna się rzeczy! Paznokciami zajmuje się od 50 lat, robiła manicure księżnej Dianie, Demi Moore i żonie prezydenta Reagana, jest właścicielką salonów kosmetycznych i marki kosmetycznej. Od innych manikiurzystek, oprócz popularności, różni ją także stosunek do żelu czy hybrydy. Vartoughian, wbrew popularnym trendom, jest wierna klasycznym lakierom do paznokci. Znalazła też sposób, żeby przedłużyć trwałość wykonywanemu nimi manicurowi.

Zobacz także: Masz słabość do manicuru hybrydowego? Poznaj jego największe wady!

Co zrobić, żeby zwykły lakier do paznokci nie odpryskiwał?

Vartoughian uważa, że każde paznokcie trzeba traktować indywidualnie i zawsze dobierać używane w trakcie manicure kosmetyki tak, żeby odpowiadały ich potrzebom. Jessica Vartoughian przekonuje, że pomalowanie płytki lakierem zawsze powinno poprzedzić nałożenie na nią bazy o odpowiednich właściwościach pielęgnacyjnych - i to najlepiej aż dwóch jej warstw!

Fot.: iStock

Dopiero po wyschnięciu drugiej warstwy bazy, malujemy paznokcie dwiema warstwami lakieru. Na koniec nakładamy nadający połysk topcoat. Według Jessici Vartoughian, żeby mieć piękny i trwały manicure musimy w sumie pomalować paznokcie aż pięcioma warstwami - a dzień później "poprawić" szóstą, czyli znowu nałożyć na nie topcoat.

Vartoughian podkreśla też, jak ważne jest malowanie CAŁEGO paznokcia. Wszystkimi produktami mamy nie tylko pokryć powierzchnię płytki, ale też jej krawędź i spód. I wydaje nam się, że właśnie w tym patencie słynnej manikiurzystki kryje się sekret trwałości jej manicurów, bo trudno nam uwierzyć, żeby paznokcie pomalowane tyloma warstwami bazy, lakieru i lakieru powierzchniowego mogły długo przetrwać. Zresztą wykonany w zgodzie z tym jej patentem manicure jest też bardzo czasochłonny, dlatego od pani Vartoughian "przejmiemy" tylko patent z malowaniem krawędzi i spodów paznokci.

Zobacz także: Manicure hybrydowy zniszczył ci paznokcie? Ten niedrogi zabieg przywróci im piękny wygląd!

A wy macie jakieś sprawdzone patenty na przedłużenie trwałości lakieru do paznokci?

Zdjęcie główne: iStock

Polecany film


Komentarze

Ładowanie komentarzy...

Dodaj komentarz

Użytkownik niezalogowany

18 sierpnia 2019, 22:37

Nasze propozycje