Poprzedni artykuł: Korektory z Rossmanna do 20 zł Następny artykuł: Primark niedługo w Polsce. Czy warto kupować tam kosmetyki? Opinie i c...

Kępki rzęs – jak przykleić i które wybrać?

Makijaż,
,
, tagi: kępki rzęs
Kępki rzęs zakładane w domowych warunkach mogą dać efekt podobny do tych przedłużanych w salonie kosmetycznym. Jak zapewnić sobie spektakularne spojrzenie w kilku prostych krokach?

Naturalne rzęsy bywają krótkie, rzadkie i nieznoszące obecności tuszu. Rozwiązaniem dla tego problemu po pierwsze powinno być ich wzmocnienie. Kiedy zależy nam jednak na efekcie tu i teraz, a nie chcemy obciążać włosków, przedłużać rzęs w salonie i postawić na krótkotrwały efekt, rozwiązaniem są kępki rzęs. Tani gadżet do stylizacji przeznaczony jest m.in. do zagęszczania w domowym zaciszu. Jak zrobić to dobrze?

Kępki rzęs – jak przykleić je w domu?

Kępki rzęs mają za zadanie wydłużyć i zagęścić nasze naturalne rzęsy. Zwykle stanowią połączenie kilku włosków, które przyklejamy do swoich rzęs. Są bardziej gęste, grubsze i mocniej łączone niż rzęsy przyklejane metodą 2:1, czy te dla uzyskania efektu hollywood. Żeby uzyskać najbardziej naturalny efekt, powinnyśmy stosować produkty jedwabne i zrezygnować z plastikowych kępek rzęs, które oferują drogerie. Możemy wybrać również, czy chcemy aplikować sobie rzęsy z węzełkiem, czy bez niego. Te pierwsze łatwiej przykleić osobom, które rozpoczynają swoją przygodę z doklejaniem. Drugie z nich trudniej rozpoznać spośród rzęs naturalnych. To, które wybierzesz zależy od ciebie. 

  1. Wykonaj makijaż oka, żeby móc swobodnie pracować na rzęsach.
  2. Wyciśnij odrobinę kleju do rzęs z tubki (zwykle jest załączona do opakowania kupionych kępek rzęs). W ten sposób łatwiej będzie ci nanosić go na włoski.
  3. Pęsetą chwyć kępkę rzęs i delikatnie zamocz jej koniec w kleju. Możesz to zrobić również palcami, jednak będzie to zdecydowanie trudniejsze i mniej dokładne.
  4. Zakładanie zacznij od zewnętrznej strony oka. Kępkę rzęs dociśnij między swoimi rzęsami i odczekaj aż klej zaschnie, czyli ok. 30 sekund.
  5. Powtarzaj na całej szerokości rzęs.

Kępki rzęs a rzęsy na pasku – jak je przykleić?

Rzęsy na pasku wyglądają mniej naturalnie niż kępki rzęs, jednak jest ich więcej i efekt jest mocniejszy, a sama aplikacja przebiega sprawniej. W przyklejaniu nie jest potrzebna precyzja, żeby efekt wciąż był zadowalający. W rzęsach na pasku w porównaniu do kępek rzęs, nieco trudniej jest jednak funkcjonować. Mogą drażnić powiekę lub wyróżniać się, jeśli są niewłaściwie dopasowane do kształtu powieki.

  1. Przygotuj klej do rzęs i przeciągnij po nim pasek, na którym umocowane są włoski. Zrób to oszczędnie, jednak ze staranną dokładnością, by klej pokrył równomiernie całą powierzchnię paska.
  2. Odczekaj chwilę na zmianę konsystencji kleju na bardziej ciągnącą, gumową.
  3. Pasek przyklej najbliżej naturalnych rzęs, jak to możliwe. Użyj pęsety do dopasowania go do kształtu powieki.
  4. Dociśnij pasek do naturalnych rzęs.

Usuwanie kępek rzęs

Prawidłowe usuwanie kępek rzęs jest równie ważne, jak ich zakładanie. Nie chcemy przecież wyrwać swoich naturalnych włosków wraz z klejem zaschniętym na sztucznych rzęsach. Z pewnością rozwiązaniem nie jest usuwanie ich pojedynczo, ściągając je z naturalnych rzęs pod wpływem wody. Każdorazowo należy użyć specjalnych preparatów lub np. dwufazowego płynu. Wystarczy nasączyć nim wacik, a następnie przyłożyć go w miejsce, w którym chcemy pozbyć się kępek rzęs. Trzymamy go tam przez chwilę, żeby klej miał szansę się rozpuścić. Wacik powinien być wyłącznie przyłożony. Tarcie nie zda egzaminu, a może jedynie uszkodzić naturalne rzęsy i wyrwać kępkę wraz z cebulką włosa.

Właściwie usunięte kępki rzęs możemy przykleić ponownie. Wystarczy, że będziemy o nie odpowiednio dbały.

Kępki rzęs – ratunek i sposób modelowania kształtu oka

Jeśli twoje rzęsy mają ubytki, są rzadsze w poszczególnych miejscach na powiece, możesz uzupełnić je przy pomocy kępek. Możesz również powiększyć swoje oko, zwiększając ich ilość (mniej w kąciku, najwięcej w środkowej części powieki). Zmniejszając oko należy stopniować kępki rzęs. Sztuczne rzęsy w tej formie są również sposobem na opadającą powiekę. Naklejając kępki, powinnyśmy zmniejszyć ich ilość w zewnętrznym kąciku. W przypadku wąskiego oka, rzęsy powinny mieć jednakową długość. Głęboko osadzone oczy powinny mieć mocno wytuszowane dolne rzęsy z zaaplikowanymi dwoma rzędami kępek na linii rzęs.

Dlaczego warto wybrać kępki rzęs? Pozwalają zrezygnować z tuszu, są tańszą alternatywą dla przedłużania i dobrze przyklejone dają naturalny efekt.

Źródło zdjęcia głównego: Pinterest

Polecany film


Komentarze

Ładowanie komentarzy...

Dodaj komentarz

Użytkownik niezalogowany

31 marca 2020, 16:30

Nasze propozycje