Poprzedni artykuł: Maybelline Affinitone w superpromocji - 40 proc. w Hebe Następny artykuł: Tusz do rzęs Eveline za 7 zł w superpromocji w Hebe

Koronawirus w Polsce: Zamiast mydła i żelu antybakteryjnego pomoże płyn do czyszczenia pędzli

Czym zdezynfekować dłonie, kiedy w sklepach brakuje żeli antybakteryjnych i mydła? Z pomocą przyjdzie kosmetyk do czyszczenia pędzli!

Aby zatrzymać rozprzestrzenianie się koronawirusa jesteśmy zmuszeni podejmować drastyczne kroki. Ograniczyć wychodzenie z domu, pracować i uczyć się zdalnie, unikać kontaktu nawet z przyjaciółmi i rodziną, nie dotykać powierzchni w przestrzeni publicznej. Najskuteczniejszą bronią wymierzoną w wirusa jest jednak częste mycie rąk, a poza domem, dezynfekowanie ich produktem na bazie alkoholu. Jeszcze miesiąc temu nikt nie przypuszczałby, że tych drugich może z dnia na dzień po prostu zabraknąć w sklepach. Jak zdezynfekować dłonie poza domem, gdy brakuje żeli antybakteryjnych?

Źródło: Istock

Płyn do czyszczenia pędzli zamiast żelu antybakteryjnego 

Jednym ze sposobów zastąpienia zwykłego żelu antybakteryjnego jest samodzielne zrobienie żelu z dostępnych w drogeriach i aptekach półproduktów. Nie jest to jednak najtańszy sposób, w dodatku wymagający nieco czasu, podczas gdy w drogerii możemy kupić produkt ze składem i sposobem działania niemal identycznym do żelu antybakteryjnego.

Chodzi o płyn do czyszczenia pędzli. Ma on za zadanie oczyścić akcesoria do makijażu twarzy z resztek kolorowych produktów, a także usunąć z jego powierzchni bakterie i drobnoustroje. W składzie tego typu produktów zwykle znajdziemy alkohol izopropylowy o stężeniu minimum 50 proc, etanol, wodę, substancje mające za zadanie pielęgnować włosie pędzli (gliceryna) oraz substancje zapachowe. Płyny do czyszczenia pędzli działają więc antyseptycznie oraz antybakteryjnie. 

Z pomocą płynu do czyszczenia pędzli możemy oczyścić nie tylko dłonie, ale także skutecznie zdezynfekować różnego rodzaju powierzchnie, i to bez ryzyka ich zniszczenia - na przykład telefon, komputer, klamki, kontakty w domu. To zasługa alkoholu izopropylowego, czyli alkoholu kosmetycznego (IPA) - bezpiecznie usuwa zanieczyszczenia, ma silne działanie odkażające, działa jak rozpuszczalnik organiczny. W połączeniu z etanolem tworzy skuteczną broń przeciwwirusową, unieszkodliwiając drobnoustroje na naszych rękach oraz na domowych powierzchniach. 

Źródło zdjęcia głównego: Istock

Polecany film


Komentarze

Ładowanie komentarzy...

Dodaj komentarz

Użytkownik niezalogowany

30 marca 2020, 21:37

Nasze propozycje