Poprzedni artykuł: Świąteczne paznokcie - inspiracje 2019 Następny artykuł: Najlepsze palety cieni Huda Beauty [RANKING]

Kylie Jenner sprzedała połowę udziałów w Kylie Cosmetics i Kylie Skin za 600 mln dolarów

Makijaż, , tagi: Kylie Cosmetics, Kylie Jenner
Produkt Kylie Cosmetics i Kylie Skin mają być sprzedawane globalnie, a ich asortyment będzie stale poszerzany. Czy to znaczy, że kosmetyki Kylie Jenner będą dostępne w Polsce?

Jak podaje CNBC, Kylie Jenner sprzedała większość udziałów w stworzonych przez siebie markach kosmetycznych. Za sterami Kylie Cosmetics i Kylie Skin stać będzie koncern... Coty! Umowa opiewa na niebagatelną sumę 600 milionów dolarów, która trafi do rąk Kylie Jenner. Jedna z najbogatszych celebrytek nadal będzie miała jednak dużo do powiedzenia w kwestii produktów.

Kylie Jenner sprzedała większość udziałów Kylie Cosmetics i Kylie Skin

Przedsiębiorcze siostry z klanu Kardashian-Jenner mają dar do zamieniania wszystkiego czego się dotkną w złoto. Największego nosa do biznesów beauty ma jednak Kylie Jenner. To ona jako pierwsza założyła markę kosmetyczną, co w efekcie przyniosło jej zaszczytny tytuł najmłodszej miliarderki na świecie.

Najpierw stworzyła Kylie Cosmetics z kultowymi już matowymi pomadkami Velvet Liquid Lipstick, które w dodatku były jednym z najczęściej podrabianych kosmetyków. Asortyment stale się poszerzał o kolejne produkty - błyszczyki, róże, rozświetlacze, palety cieni... Później młodziutka celebrytka stworzyła kolejną markę, tym razem z kosmetykami do pielęgnacji - Kylie Skin.

Mimo że kolejne zmiany są bardziej drastyczne, Kylie postrzega to jako świetną okazję do zaistnienia na międzynarodowym rynku beauty oraz wzmocnienia dotychczasowej więzi z fanami.

Coty przejmuje Kylie Cosmetics i Kylie Skin

Umowa daje Coty 51 procent udziałów w firmach Kylie Jenner. 22-letnia założycielka nadal pozostanie właścicielem reszty udziałów. Mimo że transakcja ma zostać sfinalizowana w trzecim kwartale 2020 roku, Coty już teraz wie, w jakim kierunku ma zmierzać ta współpraca - rozszerzenia dystrybucji kosmetyków Kylie Jenner to prawdopodobnie tylko przedsmak. Coty odmówiło jednak podania dodatkowych szczegółów na temat swojej strategii, twierdząc, że jest za wcześnie, aby o tym dyskutować.

Z przyjemnością witamy Kylie w naszej organizacji i rodzinie. Połączenie kreatywnej wizji Kylie, niezrównanego zainteresowania jej marką konsumentów z doświadczeniem Coty, to ekscytujący kolejny krok w naszej transformacji. Wykorzystamy nasze mocne strony do promowania zapachów, kosmetyków i produktów do pielęgnacji skóry, umożliwiając markom Kylie pełne wykorzystanie ich potencjału - powiedział dyrektor generalny Coty, Pierre Laubies.

Coty potwierdziło, że wszystkie kosmetyki Kylie Cosmetics oraz Kylie Skin będą nadal sprzedawane w dotychczasowych punktach i kanałach cyfrowych w ramach nowego partnerstwa. Po podpisaniu umowy największy koncern kosmetyczny na świecie będzie odpowiedzialny za tworzenie nowych produktów Kylie Cosmetics i Kylie Skin. W rękach Coty pozostaje także produkcja, dystrybucja oraz marketing. Sama Jenner zajmie się ze swoim zespołem "stroną kreatywną" nowej współpracy.

Jestem podekscytowana współpracą z Coty. Będziemy docierać do jeszcze większej liczby fanów Kylie Cosmetics i Kylie Skin na całym świecie. Nie mogę się doczekać tej kreatywności i pomysłowości przy tworzeniu każdej następnej kolekcji, bo tego oczekują konsumenci. Współpracy z moimi fanami w mediach społecznościowych pozwoli mi i mojemu zespołowi skupić się na tworzeniu oraz rozwoju każdego produktu, przy jednoczesnym międzynarodowym budowaniu marki - powiedziała Kylie Jenner w oświadczeniu.

Czy ta współpraca ma szanse przetrwać? Coty na szczęście ma już doświadczenie w pracy z gwiazdami. Firma nawiązała przecież partnerską współpracę z artystami muzycznymi - Lady Gagą, Beyonce, Katy Perry i Gwen Stefani. Wspólnie opracowali unikatowe zapachy perfum sygnowane ich nazwiskami, które możecie kupić między innymi w drogeriach Rossmann. W dodatku przejęła całkowicie kontrolę nad prestiżowymi zapachami Gucci, Chloe czy Calvin Klein. Coty jest również odpowiedzialne za prowadzenie drogeryjnych marek - RimmelWellaMax Factor i Bourjois.

Podjęcie kolejnej współpracy w ramach poszerzenia portfolio było tylko kwestią czasu. Największy koncern kosmetyczny na świecie mierzy dość wysoko i mamy nadzieję, że współpraca z Kylie Jenner okaże się owocna. Mamy nadzieję, że te kosmetyki zawitają również do Polski.

Zdjęcie główne: Instagram.com/kyliecosmetics

Polecany film


Komentarze

Ładowanie komentarzy...

Dodaj komentarz

Użytkownik niezalogowany

12 grudnia 2019, 20:01

Nasze propozycje