Poprzedni artykuł: 6 godzin na ustach bez poprawiania! Ta czerwona, matowa szminka za 14... Następny artykuł: Bez plam na twarzy czy pomarańczowych tonów! Te palety do konturowania...

Wałeczek "tłuszczu" odmłodzi twoją twarz - zobacz ten makijażowy trick

Makijaż, , tagi: makijaż oczu, trendy makijaż
Szukacie sposobu na optyczne odmłodzenie twarzy? Z pomocą – jak to często bywa – przychodzi makijaż. Jednak niektóre trendy potrafią być zaskakujące. Jednym z nich jest stworzenie... wałeczków tłuszczu!

Niedawno pisałyśmy o makijażu puppy eyes– to tylko jeden z wielu dalekowschodnich sposobów na nadanie sobie młodego i uroczego wyglądu. Jeszcze bardziej oryginalnym pomysłem jest koreański makijaż uwypuklający aegyo sal. Co to w ogóle znaczy?

Mianem aegyo sal określa się małe wałeczki tłuszczu pod dolną powieką (uwaga – NIE mylić z workami pod oczami!) – są one charakterystyczne zwłaszcza dla Azjatów, ale nie tylko – ma je także wielu Europejczyków. Prawdopodobnie niejedna z Was też je posiada :) Jednak podczas gdy my raczej nie zwracamy na nie uwagi (okolice oczu interesują nas bardziej pod kątem pozbycia się worków i cieni pod oczami oraz walki ze zmarszczkami), wiele Koreanek celowo je podkreśla lub zabiega o to, by w ogóle je mieć. Dlaczego?

W Korei uważa się, że aegyo sal są swego rodzaju atrybutem młodości – ich obecność ma nadawać twarzy młodzieńczy i świeży wygląd. Trzeba przyznać, że coś w tym jest – fałdki pod dolną powieką możemy często zaobserwować u dzieci, zaś wraz z wiekiem w sposób naturalny następuje stopniowy zanik tkanki tłuszczowej na twarzy. Jednak niezależnie od swojego wieku, nie każda kobieta w ogóle posiada aegyo sal, a u niektórych są one mało widoczne. Bardziej zdeterminowane Koreanki korzystają więc z zabiegów chirurgii plastycznej (!), niektóre naklejają na skórę tworzące fałdkę tasiemki, a jeszcze inne ograniczają się do… specjalnego makijażu.

Trick jest bardzo prosty – polega na nałożeniu jasnego cienia na fałdce skóry pod dolną powieką (lub w miejscu, gdzie powinna się ona znajdować) oraz narysowanie poniżej roztartej, subtelnej kreski w ciemniejszym kolorze, by stworzyć złudzenie „cienia”. 

Makijażowe aegyo sal występują w różnych odmianach - od delikatnych po wyraźnie zarysowane. Pomimo, że jest najpopularniejszy wśród Koreanek, ten sposób podkreślania oka stosują kobiety na całym świecie. Same zobaczcie!

Makijażowy tutorial, którego istotnym elementem są aegyo sal:

Co sądzicie o takim makijażu? Wypróbowałybyście go na sobie?

Zobacz też: Soczewki powiększające oczy - wszystko, co powinnaś wiedzieć o circle lenses!

Foto: Instagram, Pinterest

Kosmetyki polecane w KWC, które będą pomocne przy podkreślaniu aegyo sal:

Polecany film


Zobacz także

Komentarze

Ładowanie komentarzy...

Dodaj komentarz

Użytkownik niezalogowany

24 kwietnia 2019, 09:54

Zobacz także

Nasze propozycje