Poprzedni artykuł: Zapomnij o błyszczeniu - te pudry zapewnią efekt matowej skóry i utrwa... Następny artykuł: Przestrzegają cię przed zrobieniem tatuażu, bo będziesz... źle wygląda...

"Syreni" makijaż podbija Instagram! Spróbujecie?

Takiego motywu na powiece jeszcze nie było. Social media zalewa... #Mermaidmakeup!

Nie jesteście fankami zimy? Wasze myśli wypełniają marzenia o zrobieniu surferskiej fryzury, natarciu się olejkami i opalaniu albo kąpaniu w morzu? Z dzieciństwa z kolei pamiętacie słynną bajkę o Syrence Arielce? Te wszystkie elementy możecie połączyć w... syreni makijaż! To właśnie on coraz śmielej pojawia się na Instagramie i Pintereście. Oczywiście chodzi głównie o ogon tych stworzeń, który w bajkowych ilustracjach zazwyczaj pięknie się skrzy na tle zachodzącego słońca. 

Polecamy także:  Pudry, które dają efekt... Photoshopa! Dzięki nim idealnie zmatowisz cerę i ukryjesz niedoskonałości

Do jego odwzorowania na powiece najczęściej wykorzystuje się eyeliner w różnych wariantach kolorystycznych. Najczęściej sięga się po czerń i zgniłą zieleń lub szmaragdową barwę. Dość popularne jest również nałożenie na powiekę brokatowych elementów. Wystarczy czasem zrobić zwykłą jaskółkę i dodać do niej błyszczące fragmenty. Wtedy uzyskujemy najbardziej klasyczny makijaż.

Jeżeli jednak nie boimy się szaleństwa, warto narysować motyw syreniego ogona skupiając się szczególnie na zewnętrznym kąciku oka. Może on ciągnąć się nawet do samych skroni. Nie jest to codzienny makijaż, ale na imprezę na plaży naszym zdaniem wpisuje się w punkt:)

Zobaczcie w naszej galerii kilka inspiracji. Zarówno tych szalonych, jak i bardziej... poważnych. 

Polecamy także:  Efekt "przydymionego oka" schodzi na drugi plan. Teraz makijaż wykonujemy w kolorze... kobaltu!

Foto: Pinterest

Oto eyelinery polecane w KWC:

Polecany film


Zobacz także

Komentarze

Ładowanie komentarzy...

Dodaj komentarz

Użytkownik niezalogowany

21 kwietnia 2019, 01:03

Zobacz także

Nasze propozycje