Poprzedni artykuł: Jak dobrać swój pierwszy podkład? Poznaj proste sposoby! Następny artykuł: Kolejna kolekcja hybryd trafiła do Biedronki. Produkuje je ceniona pol...

Nowy trend prosto z wybiegów! Wiosną będzie rządzić „sweaty beauty”, czyli spocony look

Makijaż, , tagi: trendy, trendy beauty
Podczas wiosenno-letnich pokazów zaskakująco często powtarzał się jeden look. Modelki sprawiały wrażenie, jakby na wybiegi wmaszerowały prosto z siłowni. Ciekawe, czy "sweat beauty", czyli makijaż i fryzury imitujące rozgrzane oraz spocone ciało i włosy, przypadną do gustu wszystkim kobietom.

Wiosenno-letnie pokazy mody zdominował jeden look. Modelki prezentujące stroje, o których zamarzymy już za dwa, trzy miesiące, miały połyskujące twarze, zarumienione policzki, a ich włosy sprawiały wrażenie mokrych. Część modowych dziennikarzy uznała, że częstotliwość z jaką widywali takie makijaże i fryzury podczas londyńskiego fashion week'u to dowód na to, że mamy do czynienia z nowym trendem i... postanowili go nazwać "sweat beauty". "Piękno potu", albo – w naszym wydaniu – "spocony look" robi wrażenie, ale z całą pewnością nie jest dla każdego.

Na czym polega "spocony look"?

"Sweat beauty" można było zobaczyć między innymi podczas pokazu takich marek jak Fyodor Golan, Ashish, House of Holland, Phoebe English i Richard Malone. Twarze modelek świeciły się za sprawą hojnie aplikowanych rozświetlaczy lub drobno zmielonego brokatu.

Przed wykonaniem makijażu sporo uwagi poświęcano też pielęgnacji skóry – spryskując ją odżywczym eliksirem w mgiełce, smarując serum i kremem. Dzięki temu, jeszcze zanim do akcji wkroczyły brokat i rozświetlacz, cera modelki pięknie odbijała światło. Połyskujące kosmetyki były tradycyjnie aplikowane na szczyty kości policzkowych, nad górną wargę i na nos. Ale to nie koniec! Bo rozświetlaczami smarowano też obficie czoła, brody i policzki (zwłaszcza w okolicy oczu). Na pokazie Fyodora Golana, House of Holland, Ashish i Richarda Malone'a modelki wyglądały też tak, jakby naturalnie zarumieniły się od wysiłku. A to głównie za sprawą różu w kremie, którym pomalowano im policzki, czoła i nosy. Makijażowy "sweat look" to niestety opcja tylko dla dziewczyn z idealną cerą. Bo połyskujący makijaż dodatkowo "wydobywa" zaczerwienienia czy krostki. 

Ale na twarzach "sweat beauty" się nie kończy! Włosy modelek też wyglądały tak, jakby były skutkiem ubocznym kąpieli w basenie lub godziny spędzonej na bieżni, a nie wynikiem pracy doświadczonych fryzjerów. Zapewne do osiągnięcia takiego efektu wystarczyła duża ilość żelu, chociaż dziewczyny spacerujące po wybiegu podczas pokazu marki Ashish wyglądały tak, jakby ktoś oblał je wiadrem wody. I możliwe, że tak właśnie było. ;-)

Zobacz więcej: Sprawdź, jakie kolory włosów i jakie cięcia zdominują 2019 rok! 

Chcecie zobaczyć "spocony look" w różnych wydaniach? Zajrzyjcie do naszej galerii!

Zdjęcia: Instagram

Polecany film


Komentarze

Ładowanie komentarzy...

Dodaj komentarz

Użytkownik niezalogowany

24 kwietnia 2019, 13:59

Zobacz także

Nasze propozycje