Poprzedni artykuł: Boisz się kolorowego tuszu do rzęs? Wiemy, z czym go łączyć Następny artykuł: Anna Lewandowska na ślubie przyjaciółki postawiła na mocny makijaż. Ja...

Czy kąpać się w makijażu? Tak, ale... Radzi ekspert!

Makijaż, , tagi: Makijaż, basen
Makijaż na basenie - czy to dobry pomysł? Niektórym paniom ciężko sobie wyobrazić jego brak, ale czy to aby na pewno bezpieczne dla naszej skóry?

Makijaż nad morzem czy na basenie to dobry pomysł? Czy się na niego decydować, czy lepiej zrezygnować? Jak reaguje skóra? Na pewno wiele razy zadawałaś sobie te pytania - my znamy na nie odpowiedź :)

Polecamy:  Boisz się kolorowego tuszu do rzęs? Wiemy, z czym go łączyć

Czy makijaż na basenie lub podczas kąpieli w morzu szkodzi skórze?

Na rynku możemy spotkać wiele kosmetyków wodoodpornych. Są one odporne na pot i ścieranie i chętnie po nie sięgamy podczas ciepłych dni, kiedy nietrudno o zroszone czoło. Czy jednak decydować się na nie podczas kąpieli w chlorowanej albo słonej wodzie? Zapytałyśmy eksperta. 

Zarówno woda morska, słona, jak i chlorowana w basenie wysuszają skórę. Są czynnikiem zewnętrznym, który może zaburzać naszą równowagę hydrolipidową, szczególnie jeśli jej z siebie nie zmywamy. Pływanie w makijażu w pierwszej chwili mogłoby się wydawać być dobrym pomysłem – makijaż (podkład i puder) pełniłby funkcję bariery ochronnej przed słoną czy chlorowaną wodą. I tak mogłoby być pod warunkiem, że zaraz po kąpieli zmyłybyśmy całość i nie zostawiłybyśmy tego na naszej twarzy. W przeciwnym razie ryzykujemy podrażnienie, szczególnie jeśli do tego dojdzie kontakt ze słońcem - mówi nam Agnieszka Zielińska Skin Ekspert.

Polecamy:  O tym podkładzie marzy każda polka. Ale czy rzeczywiście jest dobry? Sprawdziłyśmy!

Zawsze pamiętajcie o ochronie skóry przed słońcem. Choć niektóre kobiety są fankami mocno opalonej skóry, musicie mieć świadomość, że promienie słoneczne wysuszają skórę i przyspieszają jej starzenie. Postawcie zatem na krem przeciwsłoneczny, który nadaje delikatnego koloru: 

Ziaja, Tonujący krem do twarzy SPF 50+, cena: ok. 18 zł

Avene, koloryzujący fluid mineralny SPF 50+, Cena: ok. 62 zł
Dermedic, Ultralekki ochronny krem koloryzujący SPF 50 Sunbrella, Cena: ok. 47 zł

zdjęcia: iStock

Polecany film


Zobacz także

Komentarze

Ładowanie komentarzy...

Dodaj komentarz

Użytkownik niezalogowany

18 lutego 2019, 13:38

Zobacz także

Nasze propozycje