Poprzedni artykuł: O setki warstw za daleko. Vlogerki, które powinny się powstrzymać Następny artykuł: Minimalistyczne tatuaże koreańskiego artysty - przegląd

Makijaż oczu w detalach. Porady dla początkujących

W głębi ducha marzysz o makijażu oczu jak z wybiegu lub sesji zdjęciowej, ale narzekasz na daleki od ideału ich kształt albo nieudane próby stworzenia perfekcyjnej kreski? Spokojnie – każdy kiedyś zaczynał i o ile początki nie zawsze są łatwe, o tyle praktyka czyni mistrza. Zastosuj kilka trików, a pewnego dnia i ty pochwalisz się makijażem oczu jak z bajki.

1. Określ kształt oczu

Innego makijażu wymagają oczy, które są głęboko osadzonego, innego, które unoszą się kącikami ku górze, są szerokie, osadzone blisko siebie czy szeroko rozstawione. Przykładowo, jeśli ich kąciki skierowane są w dół, możesz postawić na kocie oko, a kiedy są osadzone blisko siebie, nie pozostaje nic innego jak rozjaśnić wewnętrzne kąciki oczu. Efekt smoky eyes sprzyja z kolei kobietom, które mają duże i wypukłe oczy i chciałaby sprawić, aby wyglądały na mniejsze.

2. Unieś głowę

Malując oczy, nie trzymaj głowy dokładnie na wprost lusterka. Kocie oko wyjdzie zdecydowanie bardziej symetryczne, jeśli odchylisz ją lekko do góry.

3. Wymodeluj łuk brwiowy

Nie mamy tu na myśli wyłącznie regulacji brwi, ale prosty trik kosmetyczny, który optycznie uniesie łuk brwiowy. Wystarczy, że subtelnie rozjaśnisz skórę tuż pod nim, np. jasnoróżowym ołówkiem. Podobnie możesz „unieść” oczy, nakładając rozjaśniacz tuż nad łukiem brwiowym, rozpoczynając od środka jego długości, a kończąc nad zewnętrzną stroną brwi.

4. Eyeliner w kropkach

Jeśli nie masz doświadczenia w stosowaniu eyelinera, możesz nałożyć płynny kosmetyk robiąc kropki wzdłuż linii rzęs. Następnie za pomocą pędzelka połącz je w kreskę („kropkową” metodę możesz zastosować także na dolnej linii rzęs). Gdy nie masz pędzelka, możesz zawsze spróbować stworzyć kreskę za pomocą eyelinera w żelu ze skośną końcówką.

5. Pamiętaj o linii wodnej oka

Aby „zmienić” kształt oka, podkreśl linię wodną. Bielą optycznie powiększysz oczy, a czernią nieco je zmniejszysz i sprawisz, że makijaż oka będzie ostrzejszy i nieco surowszy.

6. Baw się eyelinerem

Tak naprawdę nie ma jednego, dobrego sposobu na użycie eyelinera. To kosmetyk, którym możesz do woli się bawić, zwłaszcza, jeśli chcesz nieco zmienić kształt oka. Przykładowo, jeśli oczy są osadzone blisko siebie, możesz podkreślić nim zewnętrzne kąciki oczu, a kiedy są osadzone blisko siebie – wręcz przeciwnie – użyć eyelinera do podkreślenia wewnętrznych kącików.

7. Przydymione oko

Aby zintensyfikować cień do powiek, użyj białej lub neutralnej bazy do powiek. Jeśli jednak zależy ci na przydymionym efekcie, aplikację wybranego koloru poprzedź nałożeniem warstwy czarnego cienia. Po roztarciu kolorowego cienia pędzelkiem, efekt będzie prawdopodobnie dokładnie taki, o jaki ci chodziło.

8. Dwie warstwy tuszu do rzęs

Po podkręceniu rzęs zalotką nałóż na nie dwie warstwy tuszu. Pamiętaj jednak o tym, aby pierwsza warstwa zdążyła wyschnąć przed nałożeniem drugiej. To najprostszy sposób na pogrubienie rzęs bez stosowania specjalnego tuszu mającego dodać im objętości.

9. Błękit na zaczerwienia oczu

Jeśli białka twoich oczu są zaczerwienione, podkreśl biel za pomocą eyelinera z niebieskim półtonem. Możesz na przykład zamiast czarnego eyelinera na górnej linii rzęs zastosować granat, a linię wodną podkreślić błękitną kredką.

10. Kocie oko z efektem ombre

Jeśli nie lubisz banalnych makijaży, możesz zdecydować się na prosty do wykonania efekt ombre wzdłuż górnej linii rzęs. Potrzebujesz do tego trzech odcieni eyelinera, przy czym muszą to być odcienie tego samego koloru, czyli np. błękitu. Tylko nie przesadzaj z ich późniejszym rozcieraniem! I nade wszystko pamiętaj o jednym – nie stosuj eyelinera, jeśli jesteś spóźniona.

Fot. Instagram.com/togetherweslay

Sprawdzone przez Wizażanki cienie do powiek

Polecany film


Komentarze

Ładowanie komentarzy...

Dodaj komentarz

Użytkownik niezalogowany

18 lutego 2019, 21:11

Zobacz także

Nasze propozycje