Poprzedni artykuł: 10 makijaży i fryzur, które nie mają wstępu do biura Następny artykuł: Perfekcja w wydaniu nude

Makijaż w kolorach Pantone na wiosnę i lato 2016

Najpierw uwaga skupiła się na dwóch odcieniach różu i błękitu, które ogłoszono kolorami roku 2016. Później przyszła pora na ciąg dalszy, a mianowicie na paletę 10 barw Pantone na tegoroczną wiosnę. Wybrane kolory wprawdzie inspirują głównie projektantów mody, specjalistów od aranżacji wnętrz i organizatorów ślubu, ale równie dobrze można wykorzystać je w makijażu.

Raport Instytutu Pantone omawiany jest zwykle pod kątem mody. Co roku inspiruje on jednak również marki kosmetyczne, które albo dedykują wskazanym odcieniom całe kolekcje, albo wplatają wybrane kolory w nowe propozycje. Nie inaczej jest wiosną tego roku. Chociaż wyjątkowo nie wskazano teraz jednego koloru roku, ale dwa – Rose Quartz (kwarc różowy) oraz Serenity (lekki błękit) – pełna paleta na wiosnę to 10 optymistycznych barw, które można wykorzystać na wszelkie możliwe sposoby.

Zobaczcie także:  Triki urodowe, które ułatwią wam codzienny makijaż

Jak podkreśliła Leatrice Eiseman, dyrektor wykonawcza Instytutu Pantone, kolory tego sezonu przenoszą nas do szczęśliwszego, słonecznego miejsca, gdzie swobodnie możemy pokazać dowcipniejszą stronę naszej osobowości. Paleta łączy w sobie barwy pełne emocji i optymizmu oraz kolory nieco bardziej stonowane kojarzące się z poczuciem spokoju i relaksu. W większości inspirowane są samą naturą, w tym błękitem nieba i kwiatami. Wśród propozycji nie brakuje pożądanych ostatnimi czasy odcieni neutralnych, wprost idealnych do wykorzystania w makijażu.

Poznajcie 10 trendów kolorystycznych na wiosnę i zobaczcie, w których kolekcjach szukać kosmetyków w barwach wskazanych przez Pantone.

Zobaczcie także:  Krok po kroku z Wizażem- makijaż ust

Polecany film


Komentarze

Ładowanie komentarzy...

Dodaj komentarz

Użytkownik niezalogowany

19 marca 2019, 15:50

Zobacz także

Nasze propozycje