Poprzedni artykuł: Ten manicure jest trwalszy niż hybryda! Chodzi o... tatuaże na paznokc... Następny artykuł: Korektor Makeup Revolution nareszcie w Polsce! Bije na głowę droższe o...

Ten makijaż maksymalnie powiększa oczy i wydłuża rzęsy! I wcale nie chodzi o tusz

Spektakularne rzęsy teraz mają zupełnie inny wymiar. Nie chodzi o ich doklejanie, ani o wydłużanie za pomocą tuszu do rzęs. Jednak ten makijaż z wybiegu to propozycja tylko dla odważnych...

Dom mody Christian Dior zaprezentował własną interpretację sztucznych rzęs. W ostatnim pokazie haute couture, inspirowanym surrealizmem lat 60-tych XX wieku, modelki zaprezentowały się w makijażu odwołującym się do prac Salvadora Dalego.

Polecamy:  Co makijażyści zamawiają na Aliexpress? Znakomite kępki rzęs, mini zalotka i...

Makijaż na pokazie Christian Diora Haute Couture

Dyrektor artystyczny Christian Dior Makeup, Peter Philips, tym razem zaprezentował nowe spojrzenie nie tylko na sztuczne rzęsy, ale także na ostatni trend w ich wyglądzie, tzw. "pajęcze nóżki".

Na pokazie Christian Diora Haute Couture mogliśmy więc oglądać rzęsy wykonane... wysokonapigmentowanym, płynnym eyelinerem! Zarówno przy dolnej, jak i górnej linii rzęs narysowano grube kreski wyciągnięte daleko poza zewnętrzny kącik oka. Bardziej przypominały włoski brwi, a dodatkowo dorysowano do nich kreski imitujące odstające, sklejone w kępki włoski. Pomiędzy dwiema liniami pozostawiono za to pustą przestrzeń, nawiązującą do dobrze znanego trendu z 2017 roku - negative space. Linia wodna została delikatnie podkreślona na biało. 

Tak zaznaczone kreski stanowiły całkowity makijaż oczu. Trzeba przyznać, że efekt był spektakularny, ponieważ dzięki temu makijażowi oczy zostały maksymalnie powiększone. To właśnie one skupiają na sobie całą uwagę. Reszta twarzy została pomalowana bardzo naturalnie. Cera modelek była porcelanowa, a usta zostały pokryte jedynie balsamem w neutralnym, lekko wpadającym w róż balsamem. Brwi także pozostawiono naturalne. Włosy z kolei wygładzono i zaczesano do tyłu. 

Polecamy:  Ten makijaż nas przeraża! Jeżeli boicie się robaków, to nie róbcie tego same...

O ile niektórzy zwracają uwagę na fakt, że zaprezentowany przez dom mody Dior makijaż maksymalnie powiększa oko, o tyle innym takie zaznaczenie powiek i "powiększenie" rzęs przypomina makijażdrag queens, który charakteryzuje się przerysowaniem. 

Jeżeli chciałybyście odwzorować podobny makijaż, to mamy dla was propozycje sprawdzonych eyelinerów:

przegląd eyelinerów

Źródło zdjęcia głównego:  Instagram

Polecany film


Komentarze

Ładowanie komentarzy...

Dodaj komentarz

Użytkownik niezalogowany

26 marca 2019, 05:27

Zobacz także

Nasze propozycje